Starší dorost loupil v Liberci!

Plzeň - Mladé pušky řadily v Liberci a nasázely na severu Čech bůra. Tento hrací týden tak uspěly i ve svém druhém utkání na ledě soupeře.

26A, so 3.3.2018
Liberec - Plzeň
2:5
0:0, 1:2, 1:3
Branky a nahrávky: 39. Had (Rychlovský, Žemba), 45. Liška (Křepelka, Drábek) – 26. Hasman (Hajšman, Procházka), 28. Hajšman (Rohla, Malát), 42. Princl (Kolda, Krýner), 50. Hajšman (Rohla, Šiller), 60. Hasman (Procházka). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:5.
Rozhodčí: Škrobák – Vodák, Hradil
Vyloučení 5:6
Využití 0:1
Střely na branku 45:33
Diváci 68
Liberec Zajíček (Novák) – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Charvát, Žůrek, Had, Ira – Rychlovský, Maťátko, Liška, Drábek, Křepelka, Vomáčka, Bitman, Hájek (C), Kotyza, Žemba, Šafařovský, Šeliga
Plzeň Altrichter (Pilc) – Houdek, Kaňák, Novák, Kovařík, Šilhán, Šiller, Staněk – Hajžman, Čech, Kolda (C), Krýner, Princl, Rohla, Kolář, Hajšman, Procházka, Malát, Hasman, Šeba

Komentář

Utkání začalo hezky zostra, když po střele Hada z dorážky rozezvučel tyč Hájek. Poté se na brankoviště prokličkoval Kotyza, na pomoc mu přispěchal i Vomáčka, nicméně Altrichter svůj tým podržel. Následně do pásma vlétl Ira, z mezikruží ovšem našel pouze vyrážečku domácího muže s maskou. Činil se i na druhé straně Zajíček, který bravurním přesunem znemožnil dorážet Hajšmanovi. Když podobně zakročil plzeňský brankář proti Šeligovi, odcházelo se o první přestávce do kabin za neměnného stavu.

Úvod prostřední periody byl ve znamení vyloučení Tygrů, druhý trest již Západočeši potrestali. Josef Hasman dostal touš mezi kruhy, odkud z první div neprotrhl síť. Vzápětí navíc indiáni předvedli rychlý kontr, Procházka oslovil Kamila Hajšmana a Plzeň šla do trháku. Sám asistent brzy na to pláchl do samostatného úniku, Zajíček ovšem jeho kličku do bekhendu vykryl. Naopak na vrcholu kruhu na druhé straně napřáhl Křepelka a málem rozpůlil břevno. I Tygři se ale nakonec dočkali. O zdramatizování duelu se postaral v přečíslení tři na jednoho Petr Had, když se k němu šťastně odrazil touš vyražený Altrichterem po ráně Rychlovského.

Jenže hned po dvaašedesáti vteřinách třetí části pláchl do sóla Marek Princl a parádním zakončením mezi nohama alá Robert Kysela vs. Petr Bříza donutil uznale zatleskat i domácí příznivce. Tygři ale hlavy nevěšeli, naopak. Po valné hromadě v plzeňském brankovišti si našel puk Adam Liška a znovu přiblížil své barvy k bodům. V polovině poslední dvacetiminutovky ovšem udeřil z levého kruhu Kamil Hajšman a misky vah opět značně více přály hostům. Za nedlouho poté mohl navíc bůra vystřelit Novák, který si od modré sjel až mezi kruhy, jenže rozezvučel tyč. V závěru zápasu zkusili Severočeši hru bez brankáře. Tu potrestal Josef Hasman a udal tak výsledku definitivní podobu. Západočeši tedy oplatili svému soupeři porážku 1:3 ze svých prérií.


Ohlasy trenérů

Michal Straka (HC Plzeň 1929): "Zápas měl náboj play-off, je poznat, že se již vyřazovací boje blíží. Utkání bylo vyrovnané, domácí byli možná trošku lepší. My sice neměli naše nejlepší hráče, ale všichni včetně gólmana podali super kolektivní výkon a uhráli jsme cenné body."

Aktuálně na webu

fanshop

V pátek 20. července bude fanshop uzavřen

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctku čeká kemp nedaleko Plzně!

Reprezentace U18

Osmnáctka se dvakrát popasuje se Švýcarskem!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.