ČF1: Déjà vu po dvou letech! Indiáni opět ztrácejí první zápas série

Plzeň – Poslední, kdo rozehrál svou úvodní sérii play-off, byli junioři indiánů. Ti na svém ledě v rámci čtvrtfinále přivítali pražskou Slavii.

ČF1, po 19.3.2018, Home Monitoring Aréna
Plzeň - Slavia
2:3pp
2:0, 0:2, 0:0 - 0:1
Branky a nahrávky: 8. Chalupa (Vavřička, Rubner), 13. Hanzlík (Vracovský, Roubal) – 30. Šteiner (Stark, Jaša), 37. Furch (Šmerha), 64. Stark (Šmerha, Vobořil). Průběh utkání: 2:0.
Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Fiala
Vyloučení 4:4
Využití 0:0
V oslabení 0:1
Střely na branku 37:27
Diváci 60
Plzeň Kolář (Beran) – Kvasnička, Kačena, Houdek, Staněk, Váchal, Kaňák, Sysel – Chalupa, Reitspies, Červenka, Hanzlík, Vavřička, Pour, J. Roubal, Kovařík, Vracovský, Eret, D. Roubal, Rubner.
Slavia Šorf (Vecka) – Hejda, Duda, Šmíd, Vobořil, Stark, Valík, Steinocher – Furch, Kohút, Šmerha, Matějka, Patočka, Netolický, Šteiner, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Martínek.

Komentář

Do utkání vstoupili lépe hosté a to i díky početní výhodě. Jenže Šmíd tváří v tvář Kolářovi našel pouze jeho rameno, po chvilce zase Šergl po pěkné příhře v situaci dva na jednoho minul zařízení. Vzápětí pláchl do sóla Furch, jenže svou svižnou střelou našel pouze vyrážečku gólmana Západočechů. A tak přišel trest. Hned z protiútoku se Matěj Chalupa natlačil od levého mantinelu až před bránu a rozvlnil sít. O vyrovnání se po mohutném nápřahu pokoušel od modré Valík, Kolář srazil puk do rohu. Podobně si vedl na druhé straně i Šorf po pokusu Vracovského z levého kruhu. Ovšem akce pokračovala a náskok svých barev nakonec navýšil Štěpán Hanzlík. Před první sirénou ještě mohl udeřit Vavřička, který se protáhl na levý kruh a vypálil, střela ke vzdálenější tyči však byla lapena jejím strážcem. I tak ale modrobílí do kabin odcházeli spokojenější.

Prostřední pasáž hry načal Reitspies z mezikruží, rána byla na poslední chvíli nadzdvihnuta nad. Těsně mimo skončil na druhé straně i tečovaný pokus Šmerhy od modré. Stejný hráč si po chvilce vedl lépe v přečíslení dva na jednoho, když donutil Koláře k bravurnímu zákroku vyrážečkou. V polovině utkání se již hosté dočkali, soustavný tlak přetavil v branku naděje David Šteiner po příhře na pravou stranu od jmenovce Starka. Hosté následně museli na téměř minutu do tří a situaci ustáli. Zejména proto, že Šofr předvedl skvělý zákrok betonem proti dorážce Ereta z hrany brankoviště. Vzápětí navíc červenobílí podnikli ve čtyřech protiútok, ve kterém v situaci tři na jednoho vyrovnal stav zápasu Aleš Furch. Ten dorazil pod víko předchozí pokus Šmerhy. Více toho již prostřední perioda nenabídla, o přestávce tak měly oba celky k vítězství stejně blízko i daleko.

Poslední třetinu načal Kaňák, který dvakrát vypálil z vrcholu levého kruhu. Nejprve Šofr sklapl betony včas, po chvilce zasáhl bránící hráč. Na druhé straně Kohút zkusil štěstí z levé strany, Kolář povolal do zbraně vyrážečku. Šofr po chvilce zase lapačku, to střílel od modré Vracovský. Do ještě lepší pozice – mezi kruhy – si sjel z druhé vlny Kačena, gólman Slavie svůj tým podržel. Stejně jako v poslední minutě základní hrací doby, kdy z mezikruží přes obránce vypálil Rubner. Zápas tak dospěl do prodloužení, ve kterém nejprve Kaňák od modré minul branku, po chvilce Vracovský z pravého kruhu nenašel místečko u bližší tyče. Rozhodnutí měl na holi i Houdek, z levého kruhu ani on pumelicí síť nerozvlnil. A tak se do útoku vydali také hosté. Šmerha zatáhl touš po pravé straně, našel před brankou nekrytého Davida Starka, který nemohl netrefit polodkrytou svatyni domácích. V sérii hrané na tři vítězné duely tak stejně jako před dvěma lety jdou do vedení sešívaní.


Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): “Jsme zklamaní, že jsme ztratili hned první zápas série v domácím prostředí a ještě při vedení 2:0. Důvod vidíme v tom, že jsme opět špatně odehráli přesilové hry. Nemáme možnost se o ně opřít, odskočit soupeři a navíc jsme při ní dnes inkasovali. Zítra se pokusíme vše napravit.”

Aktuálně na webu

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctku čeká kemp nedaleko Plzně!

Reprezentace U18

Osmnáctka se dvakrát popasuje se Švýcarskem!

Plzeň 12. v Evropě

Plzeň se v žebříčku evropských klubů posunula na 12. pozici!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.