Skvělá práce! Plzeňská mládež má medaili v každé kategorii!

Plzeň – Shodně do prodlouženého víkendu bojovaly všechny mládežnické týmy Západočechů. A vedly si znamenitě, čtyři celky vybojovaly dvě stříbra a dva bronzy! O jednu medaili tak navýšily loňský sběr.

Junioři

Vývoj

Po první části soutěže skončili jako úřadující mistři druzí tří body za Brnem, v nadstavbě pak první. Slavia nejprve osmá, následně čtvrtá. Lépe začali modrobílí, kteří před svými fanoušky nabrali vedení 2:0, avšak nakonec úvodní střetnutí ztratili v prodloužení 2:3. Odvetu již Západočeši zvládli 3:1, do Prahy se tak vyráželo za stavu 1:1. V našem hlavním městě nejprve mečbol získali sešívání, kteří opět smazali vedení 2:0 soupeře - 7:3. V posledním vzájemném utkání dotřetice modrobílí prohospodařili vedení 2:0, šach-mat ale soupeři zahráli v čase 59:41 – 3:2. I v rozhodujícím utkání se před vlastním publikem dostali do vedení 2:0, ale zápas dovedli do vítězství 3:2, stejně tak celou sérii. V semifinále čekal Liberec, který po základní části jako hůře postavený hostil úvodní klání. To těsně ovládl a v Plzni tak měl hned dva mečboly. Využil již první, když indiáni vyšli střelecky naprázdno.

Výsledek

Dámy a pánové, klub HC Plzeň 1929 tak v kategorii juniorů končí v sezóně 2017/18 na celkovém TŘETÍM místě!

Kompletní rozpis utkání ZDE!
Starší dorostenci

Vývoj

Další mužstvo, které je úřadujícím mistrem, jsou starší dorostenci. Ti po první části soutěže skončili první, v nadstavbě pak třetí a v osmifinále je čekal čtrnáctý Zlín. Ten v prvním zápase série domácí dokonale zaskočil, vedl 3:0 a ještě ke konci druhé třetiny 4:2. Jenže indiáni prokázali pravá indiánská srdce a zvítězili nakonec 8:5. V odvetě pak Západočeši řádili od samotného úvodu a vybojovali mečbol, když se opět prosadili osmkrát - 8:2! Ve Zlíně se již zdálo, že série bude hladká, modrobílí vedli v závěru 2:1, ale nakonec padli 2:4. O den později se ale již na půdě soupeře z postupu radovali 3:2. Následnou překážkou byly Karlovy Vary, které skončily za třetí Plzní sedmé se ztrátou pouhých devíti bodů. Na jejich půdě modrobílí zvítězili 4:0, doma 3:1. Na Finálovém turnaji nejprve v semifinále nestačili na pozdějšího mistra z Českých Budějovice 2:5, s prázdnou se ale nevraceli, Spartu v souboji o třetí místo skolili 4:2.

Výsledek

Dámy a pánové, klub HC Plzeň 1929 tak v kategorii staršího dorostu končí v sezóně 2017/18 na celkovém TŘETÍM místě!

Kompletní rozpis utkání ZDE!
Mladší dorostenci

Vývoj

Vloni bronzoví mladí indiáni ovládli první část soutěže i nadstavbu a ve čtvrtfinále je čekala brněnská Kometa. Začínalo se na půdě hůře postaveného mužstva, tedy v Brně, kde Západočeši zvítězili 3:0. Jenže v prvním utkání před svými fanoušky mečbol nevyužili, fotbalový výsledek 0:1 sérii prodloužil. V rozhodujícím utkání již indiáni nezaváhali a po výsledku 5:1 oslavili postup. V cestě na finálový turnaj stál Chomutov, který z páté příčky nadstavby na Plzeň ztratil rovných čtyřicet bodů. Západočeši zvítězili 6:1 a 4:1 a opět po roce postoupili mezi čtyři nejlepší. Na úvod Závěrečného turnaje skolili Liberec 4:2, poté brali bod s Přerovem a těsně padli s Mountfieldem 1:2.

Výsledek

Dámy a pánové, klub HC Plzeň 1929 tak v kategorii mladšího dorostu končí v sezóně 2017/18 na celkovém DRUHÉM místě!

Kompletní rozpis utkání ZDE!8. třída

Vývoj

Další tým, který si skvěle vedl po celou sezónu. Západočeši se kvalifikovali po základní části z pozice lídra na Závěrečný turnaj o titul Mistr České republiky. Na ten proniklo dohromady šest týmů, pět vítězů skupin a nejlepší celek z druhých míst. Indiáni v této cestě ve dvaatřiceti utkáních ztratili pouze se Slavií, které dvakrát podlehli a jednou s ní remizovali, k tomu se ještě jednou dělili o body s jihočeským Motorem a padli v Třemošné. Zároveň mužstvo ovládlo paralelně se hrající dlouhodobou soutěž pro družstva U14 Akademií ČSLH a přizvaných klubů! Na Závěrečném turnaji nejprve indiáni přetlačili Slavii v nájezdech, poté zametli s domácími Vítkovicemi 5:1 a dokonce 8:1 s Kladnem. Následně přišel nezdar se Spartou a výhra s Brnem na nájezdy, kdy Západočeši vyrovnávali vteřinu před třetí sirénou!

Výsledek

Dámy a pánové, klub HC Plzeň 1929 tak v kategorii 8.tříd končí v sezóně 2017/18 na celkovém DRUHÉM místě!

Kompletní rozpis utkání ZDE!


Související články

Reprezentační šestnáctka míří na turnaj do Rakouska!

Reprezentace U16

Osmnáctka brala na Hlinka Gretzky Cupu páté místo. Jsme zklamaní, smutní Přikryl

Hlinka Gretzky Cup

Reprezentační dvacítka se představí na Turnaji čtyř ve Švédsku!

Reprezentace U20

Sedmnáctka míří na Turnaj pěti!

Reprezentace U17

Aktuálně na webu

DOR: KOM - PLZ 3:0

Dorost se se Zlín Cupem rozloučil porážkou s Brnem

DOR: MHK – PLZ 4:3sn

Dorost zapisuje na Zlín Cupu první ztrátu

DOR: HAV - PLZ 2:7

Skvělé! Dorost na turnaji ve Zlíně ovládl i druhý zápas!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.