Šesťáci berou stříbro z Memoriálu Filipa Čecha!

Plzeň - Mladí indiáni se popasovali na východě Čech s dalšími zástupci extraligových týmů a vedli si znamenitě.

Filip Čep se narodil 9. září 1974. Od 1. třídy, kdy prošel náborem tehdejšího Stadionu Hradec Králové, hokeji doslova propadl. Každá myšlenka ho táhla na zimní stadion. Protože se s ním život nemazlil, chtěl-li něčeho dosáhnout, musel si ve všem poradit sám. Nikdy si na nic nestěžoval, nežádal o odvoz na trénink nebo zápas. Bylo zcela nemyslitelné, aby ošidil nebo vynechal tréninkovou jednotku. Již odmala si vytvářel přirozenou autoritu.

V šesté třídě přestoupil do hokejové školy v Malšovicích. Hokejovými trenéry byl hodnocen jako velice dobrý bruslař a hokejový talent.

V srpnu 1986 se vrátil z hokejového soustředění se zápalem plic. Vysoké teploty ho upoutaly na lůžko, ale on stále žil pro svůj hokejový tým. Protože mu lékaři zakázali fyzickou zátěž, chodil kluky aspoň povzbuzovat na střídačku. Svoji přirozenou dobrotou, přehledem a rozvážností si získal sympatie celého mužstva. U kluků měl přezdívku „doktor“.

V lednu 1987 byl přijat na kliniku FN v Hradci Králové s diagnózou „nález na srdci“.

6. února téhož roku ve svých 12 letech postoupil operaci. Když ho odváželi na operační sál, všechny kolem sebe stačil utěšovat a povzbuzovat slovy „nebojte se, já se vrátím...“. Bohužel z narkózy se již neprobral. Svůj poslední zápas prohrál. V naších myslích je však stále s námi," popisuje strýc Zdeněk Šimoníček.

Indiáni vstoupili do turnaje skvěle, nejprve si poradili s Pardubicemi, poté i s pražskou Spartou. Druhý hrací den vyzráli i na Brno a byla před nimi poslední překážka - domácí Mountfield. Zápas spěl za stavu 1:1 do svého konce, remíza Východočechům nestačila. Odvolali tedy gólmana a osm vteřin před závěrečnou sirénou přeci jenom dokázali uspět. Západočeši byli zklamaní, berou ale cenné stříbro. Navíc byl vyhlášený nejlepším útočníkem: Adam Jiříček.

Výsledky turnaje

Sobota
Mounfield HK - Dynamo Pardubice 5:3
Kometa Brno - Sparta Praha 1:7
Plzeň 1929 - Dynamo Pardubice 11:0
Kometa Brno - Mounfield HK 4:1
Plzeň 1929 - Sparta Praha 9:4

Neděle
Kometa Brno - Plzeň 1929 4:5
Mounfield HK - Sparta Praha 3:2
Kometa Brno - Dynamo Pardubice 1:4
Mounfield HK - Plzeň 1929 2:1
Sparta Praha - Dynamo Pardubice 3:2

Celkové pořadí

1. Mounfield HK
2. HC Plzeň 1929
3. HC Sparta Praha
4. HC Dynamo Pardubice
5. HC Kometa Brno

Sestava Plzně

Sedláček, Mařík - Štulc, Holubec, Malý, Tolar, Vonásek, Babinec - Čech, Jiříček, Živný, Hofrajtr, Benák, Grosskopf, Makovec, Kačena, Dvořák.

Komentář trenéra Tomáše Pejchara: "Na závěrečný turnaj jsme se vydali do Hradce Králové změřit síly s extraligovými týmy. První hrací den jsme dominovali a porazili jsme na úvod vysoko Pardubice a poté ve velmi kvalitním utkání také pražskou Spartu. Druhý den jsme nastoupili proti Kometě Brno. Náš výkon ale nebyl tak přesvědčivý jako den minulý. Nakonec jsme utkání zvládli a vyhráli nejtěsnějším rozdílem. V posledním zápase nás čekal domácí Mountfield HK a všichni věděli o co se hraje. V utkání jsme dle mého názoru byli lepším týmem, ale bohužel domácí brankář, který byl vyhlášen po zásluze nejlepším brankářem turnaje, byl nad naše síly. V utkání mu pomohla dokonce třikrát branková konstrukce, rozhodlo tedy naše neproměňování šancí. A tak přišel trest. Domácím remíza nestačila a tak za stavu 1:1 odvolali brankáře a 8 vteřin do závěrečné sirény rozhodli celý turnaj. Byla to pro nás velká rána. Sport umí být i krutý. Za mě osobně bych chtěl klukům poděkovat za předvedené výkony a skvělý turnaj. Věřím, že tato zkušenost kluky posune dopředu a budou mít hokej stále rádi, protože je to krásný sport."


Související články

Hokejový klub se účastní Letní SPORTMANIE Plzeň 2018!

SPORTMANIE Plzeň

Nejmladší indiáni zaváleli i s míčkem!

Hokejbalový turnaj

Nejmladší indiáni mají po vzoru A-mužstva za sebou své první tréninkové dávky na suchu!

Nejmladší v přípravě

Nejmenší indiány povede Zdeněk Pata: Děti musejí mít z hokeje hlavně radost

Zdeněk Pata

Aktuálně na webu

Ohlasy Karaganda

Příprava je těžká, bolí celé tělo, říká po čtyřbodovém utkání Milan Gulaš

PLZ - KAR 5:2

PLZ - KAR 5:2 - V zajímavém klání skolila Plzeň kazašskou Karagandu

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctka míří na turnaj do Rakouska!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.