Plzeň je popáté za posledních deset let mezi nejlepšími čtyřmi!

Plzeň – Západočeši otevřeli semifinálovou bránu, na svého soupeře však stále ještě čekají. Je to za posledních deset let počtvrté, co získají po play-off medaili, k tomu přidali modrobílí dva Prezidentské poháry a jako bonus vítězství v roce 2010 v Tipsport Hockey Cupu.

Sezóna 2008/2009

Léto plné změn. Z vedení klubu mizí dlouholeté tváře, klub přebírá skupina kolem Martina Straky. Hráčský kádr doznává úprav, hráčská politika nového vedení se však ještě naplno neprojevuje, odchází především první centr Tomáš Divíšek. Na místo hlavního kouče přichází ve své premiéře v extralize Pavel Hynek. Postupem času ztrácí důvěru klubu Roman Málek, na místo jedničky přechází Pavel Francouz a posléze Jan Chábera. Spojení Vlasák-Straka ničí soupeře, Plzeň trochu kuriózně vítězí v prvních i posledních pěti zápasech nového ročníku.

Modrobílým těsně o bod utíká šesté místo, které uzmul pozdější mistr Karlovy Vary. V předkole si Plzeň až na pět zápasů poradila s Třincem, ve skvělé hokejové bitvě poté vyřadila v 7. zápase gólem Martina Adamského v 87.(!) minutě zápasu Pardubice, opět po pěti letech.

V semifinále však byla nad síly Plzeňáků Slavia, jíž táhla nepolapitelná dvojice Červenka-Bednář. Přesto se pátý zápas, jenž rozhodl o postupu Slavie a který ozdobilo vše hokejové včetně vyrovnání Martina Straky v čase 59:59, zapsal mezi nejkrásnější hokejové zápasy české hokejové historie.
Bilance po základní části: 52 zápasů, 24 výher, 2 výher v prodloužení, 6 proher v prodloužení, 20 proher, skóre 160:157, 82 bodů.
Play-off – předkolo: Plzeň-Třinec 3:2 (4:2, 6:1, 0:3, 3:4p, 3:0)
Play-off – čtvrtfinále: Plzeň-Pardubice 4:3 (2:1sn, 1:3, 2:1, 3:4, 0:3, 3:1, 4:3p)
Play-off – semifinále: Plzeň-Slavia 1:4 (6:0, 5:6, 1:3, 1:6, 5:6sn)

Více o celé sezóně ZDE!

Sezóna 2011/2012

Devětadevadesát nasbíraných bodů stačilo po základní části na druhé místo po Spartě, více než 180 nastřílených branek bylo zárukou nejlepšího útoku ligy. V play-off narazili indiáni na dva papírově nejslabší soupeře. Jenže defenzivní taktika Zlína slavila úspěch a celou sérii rozhodl až pár minut před třetí sirénou sedmého zápasu Johnson. V semifinále byla nad síly modrobílých neuvěřitelně rozjetá Kometa Brno, která dokázala v Plzni vyhrát všechna tři utkání, dvakrát uspěla 1:0. Modrobílí tak skončili celkově třetí. Bronzové medaile byly druhým největším plzeňským úspěchem v české extralize.
Bilance v základní části: 52 zápasů, 26 výher, 7 výher za dva body, 7 porážek za bod, 12 porážek, skóre 181:146, 99 bodů
Play-off – čtvrtfinále: Plzeň – Zlín 3:2, 5:1, 0:1, 4:5pp, 3:2sn, 2:4, 4:2 – 4:3 na zápasy
Play-off semifinále: Plzeň – Brno 3:4, 0:1, 0:1, 3:1, 2:7 – 1:4 na zápasy

Sezóna 2012/2013

Indiáni opět začali sezónu velmi dobře. Po značnou většinu základní části Západočeši s místy až desetibokým náskokem vedli celou extraligovou tabulku, ovšem do vyřazovacích bojů jako favorité nevstupovali. Nakonec totiž modrobílí obsadili až třetí příčku, když z posledních patnácti duelů vybojovali pouze dvě výhry. To se promítlo i do čtvrtfinále s Litvínovem, ve kterém byli indiáni krok od vyřazení, ovšem dokázali sérii otočit a probojovat se tak znovu mezi nejlepší čtyři celky. V semifinále čekalo snad největší překvapení ligy – Slavia. Tým bez větších hvězd a plný mladý bojovníků vyřadil v prvním kole Kladno a doma mocně svíral Plzeň v pátém utkání za stavu 2:2 na zápasy. Ovšem udeřilo na druhé straně v poslední minutě utkání z hole Tomáše Vlasáka a Západočeši v dalším střetnutí svůj postup stvrdili před svými fanoušky.
Ve finále pak čekal na modrobílé Zlín. Ten chtěl soupeři oplatit loňské vyřazení, ale sérii si prohrál před svými fanoušky. Plzeň totiž dokázala hned třikrát na ledě PSG zvítězit, titul nakonec vystřelil ve druhém prodloužení rozhodujícího zápasu Martin Straka.
Play-off – čtvrtfinále: Plzeň – Litvínov 0:1, 2:1, 0:3, 4:3sn, 1:2sn, 5:2, 4:3 – 4:3 na zápasy
Play-off semifinále: Slavia - Plzeň 3:0, 0:1, 2:4, 3:2, 4:5, 2:4 – 2:4 na zápasy
Play-off – finále: Zlín – Plzeň 0:3, 3:2sn, 3:0, 2:5, 1:2, 5:2, 3:4pp – 3:4 na zápasy

Sezóna 2015/2016

Druhou sezónu již ale mladíci dokázali svůj potenciál. A to ve velkém stylu, dokráčeli až k bronzovým medailím! Ale pojďme postupně. Indiánům se vydařil start do sezóny, v úvodních deseti kolech pouze dvakrát nebodovali. A vítězná vlna provázela modrobílé po zbytek základní části, kterou tak Plzeň završila na čtvrtém místě, s pouhou jednobodovou ztrátou na třetí Mountfield. Ve čtvrtfinále čekala Olomouc. Hned úvodní měření sil přineslo neskutečný maratón, který až v 77.minutě rozsekl jedinou brankou utkání Svoboda. O den později přišla další výhra, tentokrát 4:2. V Olomouci následně svěřenci kouče Straky uspěli dokonce 8:1 a i když čtvrtý duel těsně prohráli 1:2, doma slavili postup po výsledku 3:1. V semifinále čekal horký favorit na titul Sparta. Škoda se však nezalekla, první střetnutí v Praze ovládla 7:3. Ve druhém málem dotáhla ztrátu 0:4, padla ale 3:4. V Plzni Sparta otočila vývoj série, když zvítězila 4:2, domácí však odpověděli 2:1 .Důležitý pátý zápas si Pražané pohlídali 6:1 a na západě Čech rozhodli o svém postupu v prodloužení. Plzeňští si tak na krk pověsili bronzové medaile.
Bilance v základní části: 52 zápasů, 23 výher, 6 výher za dva body, 6 porážky za bod, 17 porážek, skóre 165:142, 87 bodů
Play-off – čtvrtfinále: Plzeň – Olomouc 1:0pp, 4:2, 8:1, 1:2, 2:1 – 4:1 na zápasy
Play-off – semifinále: Plzeň – Sparta 7:3, 3:4, 2:4, 2:1, 1:6, 2:3pp – 2:4 na zápasy

Sezóna 2017/2018

Oproti loňské sezóně vyšel indiánům vstup do extraligy na výbornou. Mužstvo posíleno o novou brankářskou jedničku Miroslava Svobodu s Tomášem Mertlem a Milanem Gulašem v útoku nebodovalo pouze jednou v celé první čtvrtině, navíc Olomouci a Pardubicím doma nasázelo desítku! Před svými fanoušky, kterých v průměru chodí téměř o tři tisíce více než před rokem, se Západočechům vůbec daří. Nebodovali pouze jednou s Mladou Boleslaví a vytěžili doma 83 procent bodů! Indiáni tedy obdrželi Prezidentský pohár pro vítěze základní část a ve čtvrtfinále čekala bojovná Olomouc. Ta hned na úvod série šokovala Home Monitoring Arénu, když zvítězila v nájezdech, následně ovšem modrobílí čtyřikrát zvítězili, poslední dva duely navíc ovládli s čistým kontem.
Play-off – čtvrtfinále: Plzeň – Olomouc 2:3sn, 4:2, 4:3, 2:0, 5:0 – 4:1 na zápasy