Osmáci opanovali dlouhodobou soutěž!

Plzeň - Mladí indiáni na finálovém dni zvládli nervydrásající semifinále a finále a stali se tak mistry dlouhodobé turnajové soutěže pro družstva U14 Akademií ČSLH a přizvaných klubů pro sezónu 2017/2018. Již o den dříve jejich parťáci ze šesté třídy skončili stříbrní.

Rozdělení družstev do základních skupin:

Skupina „A“- Karlovy Vary / Třemošná / Sparta Praha / Mladá Boleslav / Kladno

Skupina „B“- Chomutov / Litvínov / Plzeň / Liberec

Skupina „C“- Slavia Praha / České Budějovice / Hradec Králové / Pardubice

Skupina „D“- Jihlava / Kometa Brno / Třinec / Vítkovice


Celkové organizace soutěže pro sezónu 2017/2018

Každé přihlášené družstvo se během celého soutěžního období sezóny (říjen 2017 až březen 2018) zúčastní 4 turnajů. Výjimkou je družstvo, které se po základní části ve skupině A umístí na posledním 5.místě. Toto družstvo se zúčastní pouze tří turnajů ve své skupině. Na každém z turnajů základní části se každé družstvo střetne vždy se dvěma soupeři (s každým 2x20 minut čistého času). Z toho celkem 3x na turnaji o 3 účastnících v základní skupině a 1x v rámci závěrečného finálového turnaje (rozdělení dle celkového umístění v kvalifikační skupině). Každý účastník v rámci své skupiny opět uspořádá 1 miniturnaj a 2x vyjede k soupeřům.

Finálové turnaje (každý o 4 účastnících - dle umístění ve skupinách – systém nasazení o 1.-4.místo „všichni první“, o 5.-8.místo „všichni druzí“ o 9.-12. místo „všichni třetí“ a o 13.- 16. místo „všichni čtvrtí“) se hrají formou semifinále/finále a o pořadí. Právo na uspořádání finálových turnajů bude mít vždy ten klub, který měl v porovnání s ostatními účastníky daného turnaje nejlepší výsledky v základní skupině (nejvíce bodů, případně lepší brankový rozdíl, atd.)

Hracím dnem budou vždy středy, kdy se nehrají utkání ŽL. Nevzniká tak termínová kolize se ŽL ani se soutěžemi MD. Trenérům doporučujeme tuto nadstavbovou soutěž využít motivačně a výběrově i směrem ke školním povinnostem svých hráčů. Díky možnosti zařazovat hráče ze spádové oblasti (a navíc i max. 8 mladších hráčů) doporučujeme nominovat pouze ty hráče, kteří nemají školní problémy a jsou pro klub perspektivní.

Kategorie: pro hráče r.n. 2004 (a navíc max. 8 hráčů r.n. 2005 a ml.) – družstvo je možné pro turnajová utkání doplnit o „hostující“ hráče z klubů ve spádové oblasti (v případě dohody o uvolnění s mateřským klubem). Hráči hrají na platné registrace („hostující“ hráči na registraci svého klubu)


Herní systém v kvalifikačních skupinách:

- v každém kval. turnaji hrají 3 družstva a 4. družstvo (ve sk.A i 5.) má volno
- každý s každým 2x20 minut čistého času
- každých odehraných 20 minut se bodově hodnotí jako samostatný zápas do dlouhodobé turnajové tabulky (V-2b.,R-1b.,P-0b.)
- úprava ledu je po každých odehraných 40ti minutách, rozbruslení (10´) je před každým utkáním v turnaji.
- tresty jako v utkání ŽL (v případě vyššího trestu může hráč v následujícím utkání nastoupit)


Výsledky prvního hracího dne (18.10.2017)

HC Plzeň 1929
HC Litvínov
2:1, 1:0


HC Plzeň 1929
Piráti Chomutov
3:0, 0:3

Ostatní výsledky

HC Litvínov – Piráti Chomutov 1:1, 1:0


Výsledky druhého hracího dne (21.11.2017)

HC Plzeň 1929
Bílí Tygři Liberec
1:2, 3:0


HC Plzeň 1929
Piráti Chomutov
3:0, 2:1

Ostatní výsledky

Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov 0:2, 4:0


Výsledky třetího hracího dne (11.1.2018)

HC Plzeň 1929
Bílí Tygři Liberec
3:2, 0:2


HC Plzeň 1929
HC Litvínov
2:0, 3:0

Ostatní výsledky

Bílí Tygři Liberec – HC Litvínov 0:2, 1:1


Výsledky čtvrtého hracího dne (28.2.2018)

Tým HC Plzeň 1929 měl volno

Ostatní výsledky

Bílí Tygři Liberec – HC Litvínov 0:2, 0:0

Bílí Tygři Liberec – Piráti Chomutov 0:4, 2:0

Piráti Chomutov – HC Litvínov 0:0, 0:1


Tabulka B

Pořadí	Mužstvo 	Výhry	Remízy	Prohry	Skóre	Body
1.      PLZEŇ             9        0       3    23:11    18
...
2.      LITVÍNOV          4        4       4     9:10    12 
3.      LIBEREC           4        2       6    13:18    10 
4.      CHOMUTOV          3        2       7    11:17     8 

Tabulka A

Pořadí	Mužstvo 	Výhry	Remízy	Prohry	Skóre	Body

1.    SPARTA PRAHA        9        1       2    39:13    19
... 
2.    KARLOVY VARY        6        3       3    23:20    15 
3.      KLADNO            7        0       5    33:22    14 
4.     TŘEMOŠNÁ           2        3       7     6:14     7 
5.   MLADÁ BOLESLAV       2        1       9     5:26     5 

Tabulka C

Pořadí	Mužstvo 	Výhry	Remízy	Prohry	Skóre	Body
1.   HRADEC KRÁLOVÉ       6        3       3    14:10    15 
...
2.     PARDUBICE          4        4       4    16:17    12 
3.    SLAVIA PRAHA        3        6       3    14:13    12 
4.  ČESKÉ BUDĚJOVICE      1        7       4     7:11     9

Tabulka D

Pořadí	Mužstvo 	Výhry	Remízy	Prohry	Skóre	Body
1.       BRNO             8        1       3    21:13    17 
...
2.    VÍTKOVICE           6        2       4    20:11    14 
3.     JIHLAVA            4        2       6    17:19    10 
4.      TŘINEC            2        3       7     9:14     7 

Výsledky finálového dne

1. semifinále
HC Plzeň 1929 vs. HC Kometa Brno 2:1sn


2. semifinále
HC Sparta Praha vs. Mountfield HK 4:3



O 3.místo
Mountfield HK vs. HC Kometa Brno 3:2


Finále
HC Plzeň 1929 vs. HC Sparta Praha 4:3

Dosavadní medailisté

1. Ročník 2011/2012 (r.n.1998 a ml): 1. BRNO, 2. JIHLAVA ,3. K.VARY
2. Ročník 2012/2013 (r.n.1999 a ml.): 1. PLZEŇ, 2. BRNO, 3. LETŇANY
3. Ročník 2013/2014 (r.n. 2000 a ml.): 1. SPARTA, 2. K.VARY, 3. TŘINEC
4. Ročník 2014/2015 (r.n. 2001 a ml.): 1. SPARTA, 2. KLADNO, 3. PLZEŇ
5. Ročník 2015/2016 (r.n. 2002 a ml.): 1. LITVÍNOV, 2. K.VARY, 3. JIHLAVA
6. Ročník 2016/2017 (r.n. 2003 a ml.): 1. HR.KRÁLOVÉ, 2. VÍTKOVICE, 3. LITVÍNOV
7. Ročník 2017/2018 (r.n. 2004 a ml.): 1. PLZEŇ, 2. SPARTA, 3. HR.KRÁLOVÉ


Související články

Nejmladší indiáni zaváleli i s míčkem!

Hokejbalový turnaj

Nejmladší indiáni mají po vzoru A-mužstva za sebou své první tréninkové dávky na suchu!

Nejmladší v přípravě

Nejmenší indiány povede Zdeněk Pata: Děti musejí mít z hokeje hlavně radost

Zdeněk Pata

Indiáni ovládli mezinárodní klání O pohár města Plzně!

O pohár města Plzně

Aktuálně na webu

fanshop

V pátek 20. července bude fanshop uzavřen

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctku čeká kemp nedaleko Plzně!

Reprezentace U18

Osmnáctka se dvakrát popasuje se Švýcarskem!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.