Miroslav Svoboda zaujal v zámoří, míří do NHL

Plzeň - Podobně jako Marek Mazanec v roce 2013 i nyní zamíří po skvělé sezóně v dresu indiánů gólman Západočechů do Nashvillu.

Po zisku mistrovského titulu odešel směr NHL Marek Mazanec, vloni na jaře byl stejnou měrou odměněn za své výkony v dresu indiánů i Matěj Machovský. Svatyni modrobílých tak spolu s Alexandrem Hylákem nově od jara strážil Miroslav Svoboda. „Marek i Matěj zde předváděli perfektní výkony, oba je to dostalo do NHL. Je to ovšem i známka toho, že s gólmany se tu pracuje velmi dobře. Na mně nyní je, abych makal naplno a snažil se být rovněž co nejvíce prospěšný týmu,“ popisoval tehdy novic v brankovišti Západočechů

A povedlo se. Mladý muž s maskou zvládl přerod z první ligy do extraligy náramně. Na skvělý ročník, kdy pomohl Dukle zpět do extraligy, navázal poctivými výkony, v základní části skončil čtvrtý co do úspěšnosti zákroků s hodnotou 92.57%, v play-off pak hodnotu vytáhl lehce na jednadevadesát procent.

Miroslav Svoboda se narodil ve Vsetíně, odkud na přelomu staršího dorostu a juniorů přestoupil do Třince. V jeho dresu ještě jako náctiletý také naskočil do extraligy i play-off, byť dohromady pouze na dvaašedesát minut. Další kroky vedly přes WSM Ligu, konkrétně Havířov, Šumperk a Jihlavu. Zde okusil jak boje o udržení, tak loňské jarní boje o extraligu. Do ní se sice probojoval s Duklou Jihlava, bojoval ale proti ní, v dresu Plzně.

Neznámou ovšem není pro mladého gólmana ani dres reprezentační. Ten oblékl v kategorii U16, U18, U19 i U20 a odchytal dohromady již téměř tisíc minut. Naposledy se představil ve dvou duelech na mistrovství světa dvacítek v Kanadě před třemi lety. V právě uplynulé sezóně přidal start i za dospělé.

"Chtěl bych poděkovat celému týmu, trenérům a fanouškům za skvělou sezónu, kterou jsem mohl zažít. Vážím si angažmá v Plzni, byl to rok, který mě hodně posunul v hokejové kariéře, ale našel jsem si tu i spoustu nových přátel. Těším se na novou výzvu v NHL, ale rozhodně budu sledovat a fandit indiánům i ze zámoří. Vše se seběhlo hodně rychle a nabídka z Nashvillu byla férová a může mě posunout zase o krok dál, i když vím, že to budu mít ohromně těžké, ale budu bojovat, jako jsem bojoval vždycky. A jak jsem řekl už mnohokrát, na rok v Plzni nikdy nezapomenu," uvedl k podpisu nové smlouvy Miroslav Svoboda.


Související články

Na západ Čech míří velká posila do obrany – Conor Allen!

Conor Allen

Jakub i Denis Kindlové budou pokračovat v Plzni!

Kindlové pokračují v Plzni

Duo Moravčík – Sklenička opouští Plzeň a míří společně do NHL

Moravčík – Sklenička do NHL

Roman Vráblík indiánem!

Roman Vráblík

Aktuálně na webu

fanshop

V pátek 20. července bude fanshop uzavřen

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctku čeká kemp nedaleko Plzně!

Reprezentace U18

Osmnáctka se dvakrát popasuje se Švýcarskem!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.