Jsme rádi za to, že jsme po měsíci a půl vyhráli venku, říká premiérový střelec Matyáš Kantner

Proti Litvínovu se Matyáš Kantner nečekaně posunul do prvního plzeňského útoku a svojí šanci chytil doslova za pačesy. Se štěstím plzeňský talent překonal jednou gólmana Kantora, gól musel posvětit až videorozhodčí, a jeho premiérová branka v Tipsport Extralize nakonec pomohla Škodě k cennému vítězství na ledě nepříjemného Litvínova.

Jaké to pro vás bylo dát první branku v extralize?
Je to nepopsatelný pocit a super zážitek. Jsem hrozně rád, že to vyšlo.

Přesto jste si musel počkat až na verdikt videorozhodčího. Co vám probíhalo hlavou, když se rozhodovalo o tom, zda bude uznán gól?
Byla by ohromná škoda, pokud by to nakonec nebyla branka. Strašně by mě mrzelo, kdyby to nevyšlo, přece jenom v té chvíli jsem byl gólu hrozně blízko. Naštěstí byl puk za čárou a rozhodčí to uznal.

Trenéři přeskupili útoky a posunul jste se do první lajny. Jak se vám hrálo s Milanem Gulašem a Tomášem Mertlem?
Bylo to pro mě velké překvapení. Hrálo se mi s nimi skvěle, oba jsou neuvěřitelní. Byl jsem z toho trochu nervózní, ale pomohli mi a postupně to ze mě v zápase spadlo.

Ani proti Litvínovu jste nezačali příliš dobře, dokázali jste se ovšem brzy z inkasované branky oklepat. Jak těžké to bylo utkání?
Litvínov je nepříjemný soupeř. Je dole v tabulce a potřebuje každý bod. Proti nám se chce navíc každý vytáhnout, když jsme na čele. Kamkoliv přijedeme to je ohromně těžké. Po měsíci a půl jsme vyhráli venku, jsme za to rádi.

V závěru zápasu měl Litvínov přesilovkou umocněnou hrou v šesti bez gólmana. Jak jste vnímal ze střídačky nervózní závěr duelu?
Zatrnulo mi. Byla by velká škoda, kdybychom přišli o vedení takhle před koncem. Naštěstí jsme těsný náskok udrželi a zvítězili jsme.

Jste už čtvrtým hráčem z loňského mistrovského týmu plzeňské juniorky, který se prosadil v letošní sezoně v A – týmu. Co říkáte na to, že dostávají mladí odchovanci indiánů tolik šancí?
Je fajn, že dostáváme příležitosti se ukázat. Snažíme se je využít a snad i trenéři jsou s námi spokojení.


Související články

Poslední čtvrtina základní části otevírá své brány! Indiáni míří do Litvínova

Preview

LIT – PLZ 4:5 – Parádní přestřelka přinesla tři body!

Report

Aktuálně na webu

fanshop

V pátek 20. července bude fanshop uzavřen

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctku čeká kemp nedaleko Plzně!

Reprezentace U18

Osmnáctka se dvakrát popasuje se Švýcarskem!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.