Indiány čeká v semifinále Brno, v sezóně s Kometou vždy bodovali!

Plzeň – Malé déjà vu se po šesti sezónách opět odehraje na západě Čech. O finále si to totiž Plzeň rozdá znovu s Brnem. Tehdy, rok před mistrovskou sezónou, indiáni podlehli 1:4 na zápasy, když před svými fanoušky ani jednou nezvítězili.

V letošních vzájemných soubojích si lépe vedl vítěz Prezidentského poháru. Ten ve všech čtyřech utkáních bodoval, přestože ve dvou utkáních promrhal tříbrankový náskok! Nejprve po parádní přestřelce Kometa na západě Čech zvítězila v prodloužení 5:4, v odvetě padla stejným výsledkem, ovšem bez bodu. Následně se dvakrát hrálo na jihu Moravy, kde oba týmy jednou zvítězily v samostatných nájezdech. Karty jsou tak rozdány, semifinále startuje v sobotu a neděli v Plzni, odvety se hrají ve středu a čtvrtek v Brně. My se nyní pojďme na letošní vzájemné duely podívat podrobně…

Jízdní řád semifinálové série 2017/2018

31.3.2018 - Plzeň vs. HC Kometa Brno
01.4.2018 - Plzeň vs. HC Kometa Brno

04.4.2018 - HC Kometa Brno vs. Plzeň
05.4.2018 - HC Kometa Brno vs. Plzeň

07.4.2018 - Plzeň vs. HC Kometa Brno (případně)

09.4.2018 - HC Kometa Brno vs. Plzeň (případně)

11.4.2018 - Plzeň vs. HC Kometa Brno (případně)

Indiánské účastni v semifinále za posledních deset let

2008/2009 – 7.místo –  82 bodů - 160:157 – celkově čtvrté místo
2011/2012 – 2.místo –  99 bodů - 181:146 – celkově bronz
2012/2013 – 3.místo –  89 bodů - 160:131 – celkově mistr ČR
2015/2016 – 4.místo –  87 bodů - 165:142 – celkově bronz
2017/2018 - 1.místo - 107 bodů - 172:123 – minimálně bronz

11.kolo – 8.10.2017 – PLZ vs. KOM 4:5pp (3:0, 1:3, 0:1 - 0:1)

HC Škoda Plzeň: Hylák (20. Sochůrek) – Moravčík, Čerešňák, D. Sklenička, P. Kadlec (C), Pulpán, Jones – Schleiss, Mertl, Gulaš (A) – D. Kubalík, Stach, Indrák (A) – Kindl, Kracík, Straka – Hollweg, Preisinger, M. Chalupa.
HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), H. Zohorna, M. Erat (A) – T. Svoboda, L. Čermák (C), Vincour – Dočekal, V. Němec, Haščák – R. Zohorna, Nahodil, Mallet – T. Havránek

Branky a nahrávky: 6. Mertl (D. Kubalík, Stach), 8. Straka (D. Sklenička, Kindl), 12. D. Kubalík (Pulpán), 40. Mertl (P. Kadlec, D. Kubalík) – 22. M. Erat (J. Krejčík), 27. T. Svoboda (L. Čermák, Vincour), 30. V. Němec (Štencel), 43. T. Svoboda (Zaťovič, M. Erat), 61. M. Erat.

Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3, 4:5.

V úvodní třetině utkání byli indiáni na koni, byli mnohem častěji v útočném pásmu, Kometa mnohdy nestíhala výpady Plzně zastavovat. Již v páté minutě měli domácí za sebou dvě příležitosti v přečíslení, ale Milan Gulaš ani Jaroslav Kracík nedokázali brankáře Marka Čiliaka překonat. Po druhé akci přišlo vyloučení a první přesilová hra Škody v duelu. Během ní si indiáni přichystali krásnou akci – David Stach přihrál přes celé pásmo na Dominika Kubalíka, ten rychle vrátil touš před branku a osamocený Tomáš Mertl doklepl kotouč do sítě. Následně měli domácí hráči drtivý tlak. Nick Jones a Miroslav Indrák se objevili sami před gólmanem Čiliakem, leč ani jeden nedokázal zvýšit vedení Plzně. Tyto dvě akce přišly v sedmé minutě, poté pokračovala snaha domácích v útočném teritoriu.

Jen o pár sekund později se mohla plzeňská Home Monitoring Aréna radovat podruhé. David Sklenička vypálil od modré čáry, před brankovištěm si jako první našel puk Petr Straka a dorážkou o břevno zvýšil vedení domácích. Brněnští Plzni opravdu nestačili, do soubojů vjížděli později a Alexandr Hylák v bance Škody nemusel řešit žádný vážnější problém. Navíc poté přišlo další přečíslení indiánů, Lukáš Pulpán našel na levém křídle najetého Doiminika Kubalíka, jenž rychlým forhendovým blafákem zaznamenal dvanáctou trefu v sezoně – 3:0 pro domácí. Kometa následně nevyužila přesilovou hru a přežila velkou šanci Stacha. Záhy Brno dostalo touš do sítě, nicméně hostující útočník stál v brankovišti, takže sudí gól neuznali. Během této situace se zranil plzeňský gólman Alexandr Hylák, zastoupit v brance ho tedy musel Lukáš Sochůrek.

V prostřední třetině se výkon Brna výrazně zvedl a Jihomoravané během deseti minut dokázali skóre srovnat. Hned na začátku druhého dějství si hosté mohli zahrát přesilovou hru, kterou úderná formace Komety dokázala zužitkovat. Martin Erat dlouho míchal s kotoučem a hledal, kam by mohl přihrát, nakonec si však vybruslil na střed hřiště, vypálil do houště těl před Sochůrkem a kotouč prošel až do sítě. O pět minut později udrželi brněnští hráči kotouč za brankou, puk se dostal mezi kruhy, kde stál osamocený bývalý útočník Plzně Tomáš Svoboda. Ten vystřelil z první a trefil se mezi betony.

Přesně v polovině utkání už byl stav opět nerozhodný. Po nedůrazu v obraně Plzně si puk několikrát vyměnili Jan Štencel a Vojtěch Němec, druhý jmenovaný nakonec proskočil až za defenzivu Škody a bleskovým bekhendovým blafákem vyrovnal na 3:3. O chvíli později střílel přes obránce hostující kapitán Leoš Čermák, jenž svým pokusem trefil břevno. A pak se do hry dostali opět domácí hokejisté. Indiáni rozehráli přesilovou hru, kotouč se dostal na modrou čáru, odkud tvrdě vypálil Petr Kadlec, jehož pokus přesně před Čiliakem tečoval pozorný Tomáš Mertl, který si připsal druhý gól v duelu. Po dvou třetinách tedy díky trefě do šatny vedla Plzeň 4:3.

Z vedení se však domácí hráči nemohli radovat moc dlouho, neboť Kometa opět rychle vyrovnala. A bylo to znovu během početní výhody. Tomáš Svoboda si našel prostor na levém kruhu, obdržel přesný pas a prosadil se rychlou střelou k tyči. Bylo to 4:4 a utkání i nadále mělo veliké nasazení. Hrálo se nahoru dolů, ze strany na stranu, ale ani jeden gólman nehodlal pustit pátý kotouč do sítě. V předposlední minutě základní hrací doby ztratil domácí Lukáš Sochůrek hůl, Michal Moravčík mu ji podal, za což od sudích obdržel menší trest. Kometa tedy měla jedinečnou možnost zahrát si přesilovku v samém závěru duelu. Paradoxně měl největší šanci Dominik Kubalík, který v oslabení ujel všem, ale nakonec napálil Čiliaka do betonu. Střetnutí tedy dospělo do prodloužení, početní výhoda Komety stále pokračovala.

A právě v oslabení domácí inkasovali rozhodující gól. Martin Erat si opět přichystal touš na střelu, bleskově švihem vypálil ke vzdálenější tyči a vystřelil bonusový bod pro Kometu. Ta v Plzni vyhrála 5:4 po prodloužení.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): První část byla jasně pro nás, pak naopak. Závěr byl bohužel ovlivněn neznalostí našeho hráče při vyloučení v závěru i neproměněným nájezdem Dominika Kubalíka. Výsledkem je prohra v prodloužení, místo tří máme jeden.

Petr Haken (HC Kometa Brno): Zápas byl pro nás na dvě části. První třetina nám nevyšla, Plzeň byla lepší, důraznější, produktivní. Druhá část utkání pro nás začala v první minutě druhé třetiny. Bylo vidět, že jsme se začali srážet, vyrovnávat soupeři důrazem domácím a myslím si, že pak jsme se zase my byli lepší. Třetí část byla pohledná pro fanoušky, hodně se bruslilo, vyhrát mohl kdokoliv. Přesilová hra v závěru byla sehraná dobře, početní výhody nám dnes šly. Musím hráčům poděkovat, jak po první části zareagovali a jakou velkou sílu ukázali.

24.kolo – 21.11.2017 – PLZ vs. KOM 5:4 (2:3, 3:1, 0:0)

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Kratěna, Mertl, Gulaš (C) – Stach, Kracík, Indrák (A) – Straka, Preisinger, M. Chalupa – Schleiss, Kodýtek, Hollweg (A).
HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) – Barinka, O. Němec, L. Vágner, J. Krejčík, Bartejs, Štencel – Zaťovič (A), L. Čermák (C), M. Erat (A) – Dočekal, Nahodil, Haščák – T. Svoboda, Hruška, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – R. Zohorna.

Branky a nahrávky: 11. Indrák (Gulaš, Čerešňák), 14. Preisinger (Schleiss, Jones), 24. Indrák (Kratěna, Gulaš), 28. Indrák (Mertl, Gulaš), 30. Straka (Preisinger, Čerešňák) – 7. M. Erat (Nečas, J. Krejčík), 17. R. Zohorna (Nečas), 20. Mallet (H. Zohorna), 40. R. Zohorna (Dočekal, Haščák).

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 5:3, 5:4.

Již v první minutě odšpuntoval dnešní zápas Erat, který se zjevil mezi kruhy, ranou na lapačku si na Svobodu nepřišel. Na druhé straně odpověděl nikým nehlídaný Kracík na levém kruhu, i Vejmelka ale změnu skóre nepřipustil. Další gólovku měl na holi Zaťovič, který pláchl domácí obraně, ovšem po kličce do bekhendu mezírku mezi betony gólmana nenašel. V přesilové hře to již Brňanům vyšlo. Osamocený Martin Erat na pravém kruhu měl dostatek času zamířit ke vzdálenější tyči. Indiány obdržená branka probrala a Vejmelka se měl rázem co ohánět, aby si poradil s dorážkou Mertla a po chvilce i Moravčíka. Ale i on se musel sklonit v oslabení. Neudržel dělovku Gulaše pár kroků za modrou z první a s bleskurychlou dorážkou přispěchal Miroslav Indrák. Za nedlouho poté předvedli indiáni skvělé napadání. Po získání puku diváky pobavili velkoparádní akcí na jeden dotek cik-cak napříč útočným pásmem, kdy po ose Jones – Schleiss zakončil do prázdné Miroslav Preisinger. Jenže ani toto vedení netrvalo příliš dlouho. Radim Zohorna nabral rychlost na modré, po pravé straně se protáhl až před Svobodu, jehož překonal po dlouhé kličce. Obrana Západočechů vůbec nepracovala dobře a trest přišel při vlastní přesilové hře. Devět sekund před úvodní sirénou pláchl všem na ledě Alexandre Mallet a zakončil do pravého horného růžku.

Úvod prostřední časti se nesl ve znamení vyloučení, až vše uťal mohutným nápřahem na pravém kruhu Miroslav Indrák a neomylně zamířil na bližší růžek. Další obrat v duelu byl téměř na světě po příhře Kracíka zpoza branky na Stacha, ten ovšem z první zamířil pouze do hrudi Vejmelky. Lépe si v podobné pozici vedl po pasu Mertla Miroslav Indrák, který dokonal hattrick a spousta fanoušků tak musela z Home Monitoring Arény odcházet do zimy bez čepice. V polovině utkání poprvé jeden z týmů pláchl do trháku. Petr Straka dostal mnoho prostoru mezi kruhy a krásnou ranou o levou tyč přivál fanouškům vytouženého bůra. Jihomoravané poměrně brzy po povedené teči Svobody na brankovišti docílili snížení, to však pro postavení útočícího hráče v brankovišti nebylo uznáno. Před druhou sirénou zachyboval v útočném pásmu Jones, na Svobodu se řítil Dočekal, ale ztroskotal po dlouhé kličce na levém betonu Svobody. Domácí gólman se čtyři vteřiny před sirénou mohl uvztekat, ale spoluhráči jej nechali na holičkách a dovolili na brankovišti snížit Radimu Zohornovi. Zápas tak před poslední periodou dostal nový náboj.

Poslední dvacetiminutovka započala dvěma rychle po sobě jdoucími oslabeními Západočechů, ve kterých dvakrát z první z levého kruhu pálil proti bývalým spoluhráčům Svoboda. Poprvé trefil Skleničku, podruhé zamířil příliš nad. Nepříjemný byl i tečovaný pokus od modré Němce, ten skončil na betonech muže s maskou Plzně. Za domácí zvedl útočný prapor obránce Moravčík. Hezky se na modré zbavil protihráče, Vejmelka sklapl betony včas. Levým vzápětí podržel svůj tým proti Mertlovi pálícímu z první z mezikruží. Stejný hráč se v podobném prostoru zjevil i při dalším střídání, tentokrát musel gólman Komety do zbroje povolat lapačku. A do třetice stejný fantom. Protáhl se středem kluziště přes dva protihráče až na brankoviště, kde po krátké kličce do bekhendu nalezl pouze vyrážečku Vejmelky. Za obranu Jihomoravanů se dostal i Kracík. Tísněný z levé strany pokusem na vzdálenější tyč neuspěl. 69 vteřin před třetí sirénou si trenér Zábranský vyžádal oddechový čas a povolal do hry šest bruslařů. To však byl nucený ukončit Vincour faulem na Kratěnu, který si již rovnal touš na zamíření do opuštěné klece. Stejně jako v prvním měření sil tak diváci na západě Čech viděl devět branek, tentokrát se ale mohli radovat z vítězství svých barev.

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): „Odehráli jsme asi nejhorší utkání, co se týče defenzivy, bylo tam až příliš mnoho chyb. Naštěstí jsme byli produktivní vepředu, díky čemuž jsme získali tři body. Na můj vkus tam ale bylo až příliš obranných chyb.“

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): „Bylo to nadstandardní utkání, nemůžeme hráčům upřít bojovnost a nasazení. Zlepšila se i produktivita, domácí zápas získali díky přesilovým hrám. Škoda, že nemáme nakonec ani jeden bod, což nás mrzí, ale hráčům opravdu nemůžeme za bojovnost nic vyčítat.“

37.kolo – 5.1.2018 – KOM vs. PLZ 3:2sn (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Kolář) – Moravčík, P. Kadlec, D. Sklenička, Jones, Pulpán, Čerešňák, L. Kaňák – Schleiss, Mertl, Gulaš – D. Kindl, Kratěna, Indrák – Stach, Kracík, Straka – Rubner, Preisinger, Pour.
HC Kometa Brno Čiliak (Jekel) – J. Krejčík, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, V. Němec, Haščák – R. Zohorna, Hruška, M. Erat – T. Havránek, H. Zohorna, Mallet – Dočekal, L. Čermák, Vondráček.

Branky a nahrávky: 32. Malec (Bartejs, R. Zohorna), 39. H. Zohorna (J. Krejčík, M. Erat), rozh. náj. Mallet – 7. Pour (D. Sklenička), 59. Stach (Gulaš, Indrák).

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Hostům vyšel vstup do utkání. Ve třetí minutě ještě Straka mířil tváří v tvář Marka Čiliaka mimo bránu, za malou chvíli ale Plzeň udeřila. V polovině sedmé minuty usměrnil puk za záda brněnského gólmana Jakub Pour, jenž tečoval střelu Skleničky od modré čáry. Iniciativu ale následně převzali domácí. Ondřej Němec svou vyloženou příležitost z kruhu nevyužil. Hráči Komety byli jasně střelecky aktivnější, ale první branku si schovali do prostřední části.

Na úvod druhé třetiny si zahráli krátkou početní převahu hosté, Kracík v obrovské příležitosti netrefil odkrytou klec. Vyrovnání se zaplněná DRFG Arena dočkala těsně po polovině zápasu. Ve 32. minutě napřáhl zpoza levého kruhu sváteční střelec Tomáš Malec, jenž svým razantním a přesným projektilem propálil všechno před sebou včetně gólmana Plzně Svobody. Brněnský zadák se prosadil v základní části poprvé po čtyřech letech. Velkou šanci následně nepřetavil v obrat Hruška, ale domácí se přece jen rozdílového gólu dočkali. Při přesilové hře v závěru druhé části se puk po Krejčíkově střele odrazil od Svobody do tyčky. O necelých deset vteřin později napřáhl Krejčík podruhé, tentokrát do jeho rány vložil hůl Hynek Zohorna a brněnský útočník usměrnil puk za Svobodova záda. Plzeň mohla bleskurychle srovnat, ale domácí zachránila od inkasování branková konstrukce.

Srovnání měl na hokejce na začátku třetí třetiny Indrák, jenomže z dobré pozice minul prostor mezi třemi tyčemi. Na druhé straně Mallet neúspěšně dorážel puk přes ležícího Svobodu. Hra se nadále přelévala ze strany na stranu. V 51. minutě zakončoval z výhodné pozice z mezikruží Kracík, Čiliak vyrazil projektil plzeňského forvarda maskou. Hruškovu dobře mířenou střelu zase zastavil pohledným semaforem Svoboda. Definitivně o výhře Komety mohl rozhodnout Mallet, který tváří v tvář Svobodu nepřekonal, dorážející Radim Zohorna zakončoval mimo bránu. V dramatickém závěru se nakonec podařilo Plzni vstřelit vyrovnávací branku. V 59. minutě při power play Gulaš Čiliaka po buly ještě nepřekonal, z následné dorážky ale srovnal David Stach, a poslal utkání do prodloužení.

V něm si zprvu ani jedno z mužstev žádnou šanci nevytvořilo, než Plzeň špatně vystřídala a domácí si díky trestu za příliš mnoho hráčů pro hostující střídačku zahráli početní převahu čtyři na tři. Kometa se neprosadila a o vítězi rozhodly nájezdy. V samostatných nájezdech poslal Kometu do vedení přesným zakončením mezi nohy Tomáš Havránek, za hosty srovnal Ondřej Kratěna. Vedení vrátil domácím Alexandre Mallet. Hosté odpovědět nedokázali, a modrobílí tak po výhře na samostatné nájezdy získali druhý bod.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): Plzeň dnes hrála výborně. Myslím, že jsme viděli výborný zápas. Na první gól jsme zareagovali slušně a byli jsme aktivnější. Vyrovnávací branku se nám v první části dát nepodařilo. Ve druhé třetině se nám povedlo i díky přesilové hře otočit. Ve třetí části se soupeř hnal za vyrovnáním, i my jsme měli šanci. Bylo to kdo s koho, o tom, jestli povedeme 3:1, nebo to skončí nerozhodně. Trochu nás mrzí, že jsme inkasovali v závěru. Těší nás ale, že jsme v nájezdech vyhráli. Věřím, že jsme potěšili fanoušky.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Myslím, že jsme viděli atraktivní utkání nahoru, dolů. U nás to začalo líp, vedli jsme 1:0. Musíme se vyvarovat zbytečných faulů. Ve druhé třetině soupeř otočil, ale ve třetí části jsme měli navrch. Vypracovali jsme si spoustu šancí, Kometa taky. Jsme rádi za vyrovnání. S předvedenou hrou jsme spokojeni, chtěl bych tým pochválit, že to s takovým soupeřem venku za nepříznivého stavu nezabalil a předvedl dobrý výkon.

50.kolo – 28.2.2018 – KOM vs. PLZ 4:5sn (1:0, 0:4, 3:0 - 0:0)

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Moravčík, P. Kadlec (C), J. Kindl, Čerešňák, D. Sklenička, Jones – D. Kindl, Kratěna, Indrák (A) – Stach, Mertl (A), Schleiss – T. Kubalík, Kracík, M. Chalupa – Vracovský, Kodýtek, Kantner – Hollweg.
HC Kometa Brno: Langhamer (Čiliak) – Barinka, O. Němec (A), Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs, Štencel – Zaťovič (A), P. Holík, M. Erat (A) – Vincour, Hruška, Haščák – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, L. Čermák (C), R. Zohorna.

Branky a nahrávky: 11. Nečas (H. Zohorna, J. Krejčík), 44. Mallet (P. Holík, Zaťovič), 46. Štencel, 49. Dočekal (Štencel, O. Němec) – 22. Kratěna (Indrák, Stach), 31. Kodýtek, 33. Stach (Čerešňák, J. Kindl), 36. D. Kindl (Indrák, Kratěna), rozh. náj. Kratěna.

Průběh utkání: 1:0, 1:4, 4:4, 4:5.

Kometa se hned od úvodu do soupeře pořádně zakousla. Napomohlo tomu i vyloučení Schleisse, jenž inkasoval 2+2 za vysokou hůl. Největší porci šancí měl v této fázi utkání Nečas, ale všechny jeho pokusy pochytal Svoboda. Na jednu však nestačil. Pro změnu po faulu Kubalíka hráli hosté ve čtyřech a z levého kruhu dokázal trefit mezírku v plzeňské bráně právě již jednou zmíněný Martin Nečas - 1:0.

Kometa byla i nadále aktivní a svého soupeře přestřílela vysoko 10:3, jedinou dobrou možnost měli hosté po brejku Hollwega s Moravčíkem, prvně jmenovaný těsně přestřelil. Domácí v prvním dějství jasně dominovali a jednobrankový náskok si přenesli i do druhé části hry.

Ze druhé třetiny uběhly pouze dvě minuty a hosté dokázali vyrovnat. V přesilovce poslal Indrák puk na pravý kruh, kde byl dobře postavený Ondřej Kratěna a jeho dělovka z voleje zapadla do sítě - 1:1. S Kometou vyrovnání neotřáslo, měla velké šance. Dobrým pohybem hýřil Nečas, který byl sám před bránou, ale nedal. Stejně tak Zaťovič s Hynkem Zohornou před Svobodou neuspěli. A tak se začali prosazovat indiáni. Za polovinou utkání prostřelil Langhamera Petr Kodýtek, o dvě minuty později pálil Čerešňák a o dorážku se postaral tvrdou pumelicí David Stach - 1:3.

Utkání mezi Kometou a Plzní nabídlo parádní hokej a devět gólů. Foto: Jiří Grulich.

Rozhodovala produktivita. Zatímco Kometa měla šance, Plzeň střílela góly. Další střelu vyslal Denis Kindl a k překvapení všech skončil kotouč počtvrté v brněnské bráně. V závěru třetiny mohl snížit Hynek Zohorna, jenže v dobré pozici minul.

Brno začalo třetí třetinu přesilovkou, ale radovalo se až po jejím skončení. Holík vybídl zpoza brány krásnou přihrávkou Alexe Malleta a ten prostřelil Svobodu - 2:4. Děly se věci. Uběhly dvě minuty a bylo znovu sníženo. Kometa šla na kontakt po skrumáži v plzeňském brankovišti, kde se nejlépe zorientoval Jan Štencel - 3:4. Trenér Straka si vzal ihned oddechový čas, ale velkému tlaku soupeře nezabránil. Nejprve sice trefil Zaťovič tyčku, posléze však nahrál Štencel na hůl Martina Dočekala, který se s tím nepáral a poslal puk do brány - 4:4.

Fantastická podívaná pokračovala. Vincour v obrovské šanci trefil tyč a poté mohl rozhodnout Mertl. Minutu před koncem Langhamer skočil na brankové čáře po kotouči a zachránil Kometu od jasného gólu. Šlo se tak do prodloužení. V něm se mnoho šancí neurodilo, a tak se šlo nájezdů. V nich za domácí uspěli Mallet s Haščákem, za hosty ovšem Stach, Kantner a Kratěna. Srovnat mohl Zaťovič, ale trefil znovu tyč. Plzeň si tak připsala dva body a má jistotu prvního místa. Kometa bere bod jeden a aktuálně je na pátém místě.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): V první třetině jsme měli více ze hry díky přesilovkám a soupeře nikam nepustili. Pak Plzeň dokázala využít naši pasivitu ve druhé části a vstřelila čtyři góly. Naštěstí se to otočilo, my jsme dali kontaktní a dokázali vyrovnat. V závěru jsme měli i štěstí. Prodloužení bylo dobré pro diváky, nájezdy zvládl soupeř, kterému bych chtěl pogratulovat k výhře v základní části.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): První třetinu ovlivnilo hodně našich faulů. Především díky gólmanovi to bylo jen 1:0. Druhá perioda byla z naší strana výborná. Pak ale opět přišly chyby a soupeř z nich dával branky. Kometa ukázala, že je kvalitním týmem a má velkou sílu. Vyhrát na nájezdy proti Brnu je pro nás cenný výsledek a jsme za něj rádi.