Indiáni odehráli první fotbalové utkání v rámci letní přípravy

Plzeň - Poslední květnový den odstartovalo první fotbalové utkání plzeňských hokejistů ve Staňkově, aneb Když ryze indiánský hokejový kmen vymění brusle, helmy a hokejky za vlastní nohy, kopačky a fotbalovou merunu.

Tentokrát všem fotbalovým příznivcům počasí přálo a na fotbalovém hřišti i v okolí sportoviště to opravdu žilo. Do Staňkova se na utkání domácího týmu s hokejovými indiány přišlo podívat velké množství návštěvníků. Bylo vidět, že Staňkov fotbalem opravdu žije.

„Na obou stranách se představily i posily z třetiligové Jiskry Domažlice. V dresu Staňkova Marek Bauer a za indiány Milan Braun. Jednali jsme i o účasti Pavla Fořta a Pavla Horvátha, ale jednomu to znemožnilo zranění a druhému velké časové zaneprázdnění,“ prozradil jeden z hlavních organizátorů atraktivního mače Ondřej Bauer.

V prvním poločase se utkání vyvíjelo lépe pro hosty, častěji se hrálo před bránou domácích, ale gól nepadl ani na jedné straně.

< První branku zavěsil v 50. minutě do sítě domácích Miroslav Indrák a hned v 53. minutě ho napodobil Jaroslav Kracík. Hojná podpora místních fanoušků v druhém poločase domácí tým vyburcovala a brzy snížil Marek Bauer. V 74. minutě srovnal na stav utkání 2:2 domácí Dimitro Moisuk. Boj to byl velký. Vítězství však nakonec slavili indiáni po vítězném gólu Dominika Frodla, který padl v 87. minutě utkání.

Sestava HC Škoda Plzeň: Kantner - Kaňák, Kodýtek, Pour, Frodl, Indrák, Němec, Braun, Kracík, Kvasnička, Kovács, Přikryl. Trenér: Čihák, Hanzlík.
Góly Plzně: Indrák, Kracík, Frodl.