Hokejovým indiánům začal několikatýdenní drill na suchu

Plzeň - V pondělí 14. května začala letní příprava, ve které nabírají indiáni síly na nadcházející extraligový ročník. Nově podle taktovky Jana Snopka, nového kondičního trenéra A-týmu.

Suchá příprava rovná se dřina, ať už v posilovně nebo na hřišti, a u hráčů není obecně zrovna moc oblíbená. Přináší ale ovoce, a ne nadarmo se říká „Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“

Co vlastně suchá příprava obnáší? Pojďme nahlédnout do zákulisí dopoledního tréninku.

V 9:00 začíná na čerstvém vzduchu v pěkném prostředí nového hřiště mezi stadiony první tréninková fáze. Připraveno je 17 hráčů A-týmu. Na začátku se trochu zahřát, postupně připravit klouby a všechny svalové skupiny na zátěž.

Hráči nastupují na stanoviště a začíná vysoce intenzivní intervalový trénink. Druh cvičení, při kterém se zjednodušeně řečeno střídá cvičení (interval) o vysoké zátěži se cvičením o nízké zátěži či s úplným odpočinkem. Náročné cviky s vlastní vahou, ale i s činkami a různými dalšími sportovními pomůckami. Karimatky, overbaly, medicinbaly, švihadla.

„Začínáme s rychlostně vytrvalostním tréninkem, a počítáme i s kratším během, nebo spíše výběhy do vrchu. Trénink i s rozcvičkou trvá přibližně 2 – 2,5 hodiny. Kombinujeme silovou a aerobní část. Důležité je dbát na techniku a dobře dýchat, udělat raději méně cviků, ale technicky správně,“ prozrazuje muž se stopkami v ruce kondiční trenér Jan Snopek.

S každým dalším započatým kolem intervalového tréninku přibývá propocených triček a z pohodové atmosféry na hřišti ustupují slova. Slyšet je jen trenér a těžké oddechování. Každý z hráčů má měřič tepové frekvence (počet tepů srdce za minutu) a postupně hlásí, jak na tom jsou…

"Ideální tepová frekvence je kolem 170 – 175 ale je to samozřejmě hodně individuální. S tréninkem tepová frekvence klesá, ale ne o mnoho, hráči jsou zvyklí takto pracovat a tak se tepovka výrazně nemění," doplňuje Jan Snopek.

Po třetím kole intervalového tréninku se vyčerpaní indiáni vrhají na fotbálek a závěrečný strečink.

16. května indiány čekají vstupní wingate testy. Jedná se o komplexní all-out test (do maximálního zatížení). Pomáhá při diagnostice anaerobního výkonu testem „do vyčerpání“.

Od 24.5. 2018 se přidají k dopoledním tréninkům ještě odpolední fotbalová utkání. Během tohoto týdne vás budeme informovat o termínech a místech fotbalových zápasů indiánů.

FOTOGALERIE ZDE!


Související články

Poprvé se sejde národní tým, indiány reprezentuje David Stach!

Sraz reprezentace

Lví stopa aneb "Plzeň jede na rekord"

Lví stopa

Informace o vstupenkách na Saryarku Karagandu

Vstupenky Karaganda

Přípravné zápasy startují, zde jsou obecné informace k domácím utkáním

Informace k letním duelům

Aktuálně na webu

Ohlasy Karaganda

Příprava je těžká, bolí celé tělo, říká po čtyřbodovém utkání Milan Gulaš

PLZ - KAR 5:2

PLZ - KAR 5:2 - V zajímavém klání skolila Plzeň kazašskou Karagandu

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctka míří na turnaj do Rakouska!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.