Díky jistotě play-off je v týmu skvělá nálada, hlásí spokojeně Indrák

Přestože Miroslav Indrák chyběl v šesti zápasech, je v produktivitě plzeňské Škodovky třetí. V probíhající přestávce se už hokejista s číslem 95 na zádech těší zpět na led, obzvlášť na turnaj do Svatého Mořice. Klíčové podle něj budou poslední tři utkání základní části, ve kterých se indiáni potřebují dostat před play-off do formy.


Míro, vloni jste zachraňoval svým gólem alespoň předkolo až v posledním kole se Spartou. Jaké to je, že takové trable letos řešit nemusíte?
Je to určitě příjemné. Znát to je na celém mužstvu, díky tomu tu panuje skvělá nálada a všichni se těšíme na play-off. Nemusíme řešit, jestli ho vůbec budeme hrát.

Čím to podle vás je, že se Škodovce tak daří?
Podáváme stabilní výkony. Zatímco loni jsme zaspali úvod, do letošního ročníku jsme vlétli po hlavě a to bylo hodně důležité. Jsme rádi, že se nám daří sbírat body po celou sezónu.

V posledních zápasech jste nastoupil po boku mladých pušek Kodýtka a Kantnera. Vyhovuje vám spolupráce s nimi, nebo preferujete hru se zkušenými borci, například Kracíkem?
S Krácou jsme jsme na sebe zvyklí delší dobu, ale s kluky jsme se výborně začali doplňovat už v utkání s Chomutovem, kdy jsme snižovali na 1:3. Spolupráce s nimi byla výborná, hodně jsme stříleli a dařilo se nám hrát převážně v útočném pásmu. Ale samozřejmě je tam poznat i nezkušenost, zatímco ti dlouholetí hráči už vědí.

Jak jste si užil dny volna, které jsou jinak v sezóně spíše výjimečné?
Volno bylo na mě už příliš dlouhé, těšil jsem se zpět do tréninku. Chvíli jsem byl s kamarády u přítelkyně v Písku, jinak jsem byl hlavně doma, protože se tam přes sezónu moc nedostanu.

Sledujete olympiádu nebo alespoň plánujete koukat na hokejové zápasy Čechů?
Zatím se informace dovídám akorát ze zpráv, samozřejmě mi neunikly úspěchy českých biatlonistů a další dobré výsledky našich reprezentantů. Na hokej se plánuji dívat co nejvíce, když to bude umožněno přes časový posun.

Nyní už ale zpátky na led. Jak se těšíte na All Saints Cup – turnaj pod otevřeným nebem s atraktivními soupeři?
Myslím si, že vhodnější místo pro takový turnaj nemohlo být vybráno, Svatý Mořic je krásný. Jedeme si to tam užít, ale zároveň odehrát dobré zápasy v rámci přípravy. Lugano již známe z minulého roku a uvidíme, s kým budeme hrát pak.

Právě s Luganem se Plzeň utkala v Lize mistrů, ta se sem po roce opět vrátí. Co od ní očekáváte?
Cestování nebude jednoduché, ale po zkušenosti z loňska se s tím dokážeme lépe popasovat. Budou to těžké duely, ale takové zápasy nás posunou, zejména pak mladé hráče.

Jaký je podle vás recept na to, aby se Škoda po přestávce úspěšně vrátila do soutěže, a poté hlavně vítězila ve vyřazovací fázi?
Musíme dobře potrénovat a vyčistit si hlavy. Důležité budou tři poslední utkání v základní části. Ty už musíme odehrát tak, jak chceme nastoupil do play-off, abychom si také zvedli sebevědomí. Jelikož poté budeme mít další krátkou přestávku, musíme se dobře připravit a vše podstatné si zapamatovat.

Máte nějaké tajné přání na soupeře ve čtvrtfinále?
Nad tím jsem zatím nepřemýšlel. Ale jestli chceme udělat úspěch, tak na soupeři nezáleží, musíme porazit kohokoliv.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí!


Související články

Už po dvou dnech se v Plzni cítím jako doma, říká brankář Dmitrij Milčakov

Rozhovor Dmitrij Milčakov

Musím se ukázat a vybojovat si pevné místo, říká Jan Kovář před angažmá v NHL

Rozhovor Jan Kovář

Věřím, že se toho v Plzni můžu hodně naučit, říká Conor Allen

Rozhovor Conor Allen

Věřím, že na extraligu mám, chci to dokázat, hlásí útočník Václav Nedorost

Rozhovor Václav Nedorost

Aktuálně na webu

Ohlasy Karaganda

Příprava je těžká, bolí celé tělo, říká po čtyřbodovém utkání Milan Gulaš

PLZ - KAR 5:2

PLZ - KAR 5:2 - V zajímavém klání skolila Plzeň kazašskou Karagandu

Reprezentace U16

Reprezentační šestnáctka míří na turnaj do Rakouska!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.