Boje indiánů jsou u konce, v paměti zůstane Prezidentský pohár i bronzové medaile

Plzeň - Do posledních chvil bojovali indiáni o finále, nakonec se z postupu radovala Kometa Brno. I tak je za čem se ohlížet...

Když pomineme mistrovskou sezónu 2012/13, je ta právě uplynulá nejúspěšnější v historii klubu. Tým získal Prezidentský pohár, opět od sezóny 2008/09. Tehdy však medailí na první místo po základní části nenavázal - ve čtvrtfinále padl s Libercem. Letos naopak uspěl s Olomoucí a vybojoval čtvrtou medaili za posledních šest sezón!

Mimo týmové úspěchy indiáni zaznamenali i ty individuální. Tomáš Mertl se stal nelepším střelcem základní části, nasázel rovných třicet branek. Milan Gulaš zase ovládl bodování, když právě před svým parťákem vyhrál o čtyři body - 61 (23+38). Zároveň se stal nejlepším nahrávačem. Ve statistice plus - mínus zase Michal Moravčík skončil druhý s +25 za vítkovickým Markem Hrbasem (+29). Gólman Miroslav Svoboda ve své první extraligové sezóně vytáhl úspěšnost zákroků na 92.57 procent, lepší byli pouze Bartošák, Hrubec a Rybár.

Modrobílí měli také druhé nejlepší přesilové hry, využili jich hned 19,72%, Mountfiled 20,10%. Rozdali třetí nejvyšší počet hitů - 650 po Litvínovu - 743 a Vítkovicím 678. Suma zblokovaných střel pak byla čtvrtá. Návštěvnost byla v západočeské metropoli v rámci extraligy pátá nevyšší - průměrný počet 6550 fanoušků na zápas se oproti loňské sezóně zvedl o 2225 diváků a vyhoupl se tak ze dvanácté pozice.

Sezóna 2017/2018

Oproti loňské sezóně vyšel indiánům vstup do extraligy na výbornou. Mužstvo posíleno o novou brankářskou jedničku Miroslava Svobodu s Tomášem Mertlem a Milanem Gulašem v útoku nebodovalo pouze jednou v celé první čtvrtině, navíc Olomouci a Pardubicím doma nasázelo desítku! Před svými fanoušky, kterých v průměru chodí téměř o tři tisíce více než před rokem, se Západočechům vůbec daří. Nebodovali pouze jednou s Mladou Boleslaví a vytěžili doma 83 procent bodů! Indiáni tedy obdrželi Prezidentský pohár pro vítěze základní část a ve čtvrtfinále čekala bojovná Olomouc. Ta hned na úvod série šokovala Home Monitoring Arénu, když zvítězila v nájezdech, následně ovšem modrobílí čtyřikrát zvítězili, poslední dva duely navíc ovládli s čistým kontem. V boji o finále se Západočeši utkali s obhájcem titul z Brna. Ten rozhodl paradoxně o svém postupu na ledě Plzně, když zde zvítězil třikrát.
Bilance v základní části: 52 zápasů, 28 výher, 7 výher za dva body, 9 porážky za bod, 8 porážek, skóre 172:123, 107 bodů
Play-off – čtvrtfinále: Plzeň – Olomouc 2:3sn, 4:2, 4:3, 2:0, 5:0 – 4:1 na zápasy
Play-off – semifinále: Plzeň – Brno 2:3, 1:4, 2:3, 2:1, 2:6 – 1:4 na zápasy


Související články

Poprvé se sejde národní tým, indiány reprezentuje David Stach!

Sraz reprezentace

Lví stopa aneb "Plzeň jede na rekord"

Lví stopa

Informace o vstupenkách na Saryarku Karagandu

Vstupenky Karaganda

Přípravné zápasy startují, zde jsou obecné informace k domácím utkáním

Informace k letním duelům

Aktuálně na webu

DOR: HAV - PLZ 2:7

Skvělé! Dorost na turnaji ve Zlíně ovládl i druhý zápas!

DOR: ZLN - PLZ 3:6

Skvělý vstup do turnaje! Dorost nadělil domácímu Zlínu půltucet!

Dominik Frodl #34

Jsem zde nový, tak nemohu dělat žádnou ostudu, směje se Dominik Frodl

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.