FIN5: Vteřinu před koncem utkání si osmáci zajistili STŘÍBRNÉ medaile!

Plzeň - Je dobojováno, sezóna končí! Závěrečný turnaj o titul Mistra ČR zakončili osmáci na celkovém druhém místě, z pěti finálových utkání čtyřikrát vyhráli, podlehli pouze celkovému vítězi - pražské Spartě.

FIN5, ne 1.4.2018, Multifunkční hala, Ostrava
HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929
5:6sn
2:1, 1:2, 2:2 - 0:0
Branky a nahrávky: 10. Linka (Otava, Němec), 15. Mišiak (Plevka), 30. Plevka (Daněček, Němec), 48. Linka (Šalé, Prčík), 53. Plevka (Mišiak) – 12. Krasanovský (Kreuzman), 25. Trachta (Kreuzman, Vlček), 25. Dvořák (Šiler, Soukup), 44. Balák (Krasanovský, Hodinář), 60. Šiler (Hodinář, Soukup), rozh. náj. Šiler. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 5:4, 5:6.
Rozhodčí: Kratochvíl - Hranoš, Bartoň
Vyloučení 4:5
Využití 1:2
Střely na branku 38:59
Diváci 90
HC Kometa Brno Bizoň (Schnattinger) – Gryc, Holec, Máša, Ulbricht, Mlčoch, Zavřel, Prčík, Němec – Daněček, Mareček, Nesvadba, Mišiak, Plevka, Otava, Šalé, Linka, Nečas, Nekvapil.
HC Plzeň 1929 Vondráš (Lokajíček) – Balák, Trachta, Schindler, Staněk, Hodinář, Dolhý, Matoušek – Martinec, Soukup, Schindler, Pešek, Šiler, Fiala, Kreuzman, Krasanovský, Dvořák, Vlček

Komentář

Poměrně brzy museli Jihomoravané do čtyř, avšak situaci ustáli a naopak v pěti na obou stranách málem udeřili, když Přibylova dělovka prolétla jen těsně mimo svatyně Vondraše. Varování nevzali indiáni vážně a přišel trest. Otava zatáhl touš po pravé straně, našel na brankovišti Štěpána Linku, který otevřel dnešní střelecký výčet. Vzápětí Bizoň vyrazil pokus Kreuzmana jen k Matyáši Krasanovskému a začínalo se tak od nuly, tedy jedné. Kometa se zastrašit nenechala a brzy si vzala vedení zpět. Plevka našteloval kanón na modré a jeho dílo zkázy pro Západočechy dokonal Martin Mišiak. Před úvodní sirénou byla střela Schindlera tečována těsně mimo, do kabin tak za těsného vedení odcházeli Brňané.

Do prostřední periody vstoupili lépe Západočeši, když v přesilové hře zakončil kombinaci svých barev dělovkou od modré David Tracha. Za dalších deset vteřin navíc Plzeň dokonala obrat v utkání. Šiler se Soukupem načali akci, na jejímž konci stál s dorážkou Adam Dvořák. Brzké vyrovnání měl na holi Nesvadba, který nejprve tečoval ránu Ulbrichta od modré, poté i dorážel, Vondraš však svůj tým podržel. V polovině střetnutí se však opět přeci jenom začínalo od nuly, když ránu Daněčka z levého kruhu doklepl Jakub Plevka. Následně se před brankou indiánů zjevil Mišiak, dostal touš přímo na čepel, avšak minul zařízení. O všem tak měla rozhodnout závěrečná perioda.

Tu načalo oslabení na každé straně, udeřila ale jen Plzeň. Krasanovský oslovil u levé tyče nekrytého Michala Baláka, jemuž prakticky pouze stačilo nastavit hůl. Další trest již neprošel ani indiánům. Dělovku Prčíka od modré hezky tečoval před Vondrašem Štěpán Linka. Další obrat bláznivého utkání dokonal Jakub Plevka. Hráč Komety si najel od pravého mantinelu až před plzeňskou svatyni a zakončil na vyrážečku jejího strážce. Vzápětí se vytáhl Bizoň, který zneškodnil pokus Fialy z mezikruží i dorážku Kreuzmana. Gólman Komety se činil podobně i po chvilce, když Soukupovu ránu vyrazil a vleže zneškodnil i následné zakončení Jana Hodináře. Avšak vteřinu před koncem základní části nestačil po zmatcích na svém brankovišti na doklepnutí stejné hráče a skvělá hokejová bitva tak pokračovala. A došla až do nájezdů, ve kterých se za Brno prosadili Mišiak a Plevka, za Západočechy Dvořák, Soukup a Jakub Šiler.

Dámy a pánové, klub HC Plzeň 1929 tak v kategorii osmých tříd končí v sezóně 2017/18 na celkovém DRUHÉM místě!


Aktuálně na webu

Důležité upozornění

Důležité upozornění

Sklenička v reprezentaci

Domácí turnaj chceme vyhrát, říká David Sklenička

SOUTĚŽ

Losování soutěže se Zpravodajem INDIÁN

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida