Výhra indiánů v Norsku? Jeden z největších zážitků, říká fanoušek Jan Vančura

Na zápasech indiánů potkáte některé fanoušky vždy, ať jde o zápasy doma nebo venku, někteří z nich nechyběli ani v Norsku. Manželé Vančurovi z Rakovníka dorazili podpořit plzeňské hokejisty i do norského Stavangeru. Dlouholetý fanoušek Jan Vančura není navíc při CHL obyčejným fanoušek, neboť byl zvolen jako klubový ambasadorem.

Jak jste si užil zápas indiánů v Norsku?
Musím říct, že to byl jeden z největších zážitků, které jsem s týmem mohl prožít. Byla to paráda nejen z hlediska výsledku, ale i výkonu a atmosféry kolem. Opravdu to byla paráda.

Jako dlouho už chodíte na hokej?
Na hokej chodím opravdu dlouho, manželka Andrea začala zhruba před čtyřmi roky, kdy jsem jí vzal na hokej a byla to taková láska k hokeji na první návštěvu, tehdy to byl zápas s Litvínovem. Od té doby jezdíme pravidelně téměř na všechny zápasy.

Opravdu na všechny?
Snažíme se, ale je to hlavně o tom co mi práce dovolí, ale loni jsem za celou sezónu doma a venku včetně přípravy vynechal jen tři zápasy, takže se snažíme podporovat kluky kde to jen jde.

Váhali jste s cestou do Norska, když byl vylosován soupeř ze Stavangeru?
To byla okamžitá volba, už když se objevila zpráva, že budeme hrát Champions Hockey League a následně byl vylosován Stavanger. Rozmýšlení pak nebylo dlouhé ani složité.

Jak jste si užili víkend v Norsku?
Udělali jsme si takový prodloužený víkend od pátku do neděle, byli jsme ve městě, na projížďce lodí a ve městě nasát místní atmosféru, ale hlavní byl samozřejmě hokej. Atmosféra na stadionu byla fajn, ale upřímně jsem čekal vyšší návštěvu domácích fanoušků, kterých bylo jen dva a půl tisíce. I z obavy, abychom se vůbec na zápas dostali, jsme kupovali lístky měsíc dopředu.

Jak se díváte na Champions Hockey League?
Já to vnímám jako úžasnou zkušenost pro tým a velká příležitost pro český hokej a české hráče ukázat se v Evropě. Má to určitě smysl a osobně beru CHL vážně, možná i víc než extraligu, protože už Plzeň nereprezentuje pouze v Česku, ale v celé Evropě. Tradicí i financemi hokejová liga mistrů nemůže konkurovat té fotbalové, ale pokud se do budoucna bude pokračovat v nastoleném trendu, tak ten potenciál je velký.

Byl jste vybrán zástupci CHL jako jeden z klubových ambasadorů. Co to pro vás znamená?
Je to zajímavá myšlenka a hodně si cením možnosti, kterou jsem dostal i na základě doporučení od klubu. Je to super, že mohu být u toho, což bych mohl i jako běžný fanoušek, ale jako ambasador jsem trochu víc vtažený do děje. Snažím se svojí práci ambasadora dělat na maximum a propagovat plzeňský hokej na sociálních sítích. Hlavní jsou domácí zápasy, ale už v Norsku jsem začal sdílet svoje postřehy a zážitky.

Související články

V play-off CHL vyzvou indiáni švýcarské Lugano

Champions hockey league

Výherce zájezdu do Norska Lukáš Havel: Na tenhle zážitek nezapomenu

Champions hockey league

Výhra indiánů v Norsku? Jeden z největších zážitků, říká fanoušek Jan Vančura

Champions hockey league

Indiáni vyrážejí do Stavangeru. Chceme uspět a vyhrát za tři body, říká asistent trenéra Čihák

Champions hockey league

Aktuálně na webu

Tisková zpráva

Týden hokeje nalákal v Plzni desítky dětí! Na led s nimi vyjel i Dominik Kubalík

Tisková zpráva

Ella Gulašová je na světě!

Rozhovor

Bude to zážitek zahrát si proti bráchovi, těší se Kubalík

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída
Vyhraj Rapida Hra generali puk