Věřím, že můžeme udělat skvělý úspěch, říká nová posila Milan Gulaš

Ze zahraničí přichází do HC Škoda Plzeň útočník Milan Gulaš. V Plzni podepsal smlouvu na tři roky. Jednatřicetiletý rodák z Českých Budějovic působil v Plzni během mistrovské sezóny, ve které podával parádní výkony. V nové sezóně by se měl stát lídrem týmu. Je připraven se této role zhostit, jak probíhá jeho individuální příprava a na co se do Plzně Milan Gulaš nejvíc těší?

Když se vrátím do extraligy, tak jedině do Plzně…to jste řekl před vaším odchodem do Ruska
To je pravda, ale tehdy jsem to řekl tak trochu v euforii. Dařilo se, byl jsem natěšený na nové angažmá, které mi Plzeň v té době umožnila. Ale je pravda, že jsem v Plzni byl hrozně moc spokojený. Bylo to způsobené i tím, že se hodně dařilo týmu. Sezóna byla opravdu fantastická.

Co nejvíc u vás rozhodlo o návratu?
Určitě skvělé vztahy. Kluci, s kterými jsem hrál, teď klub vedou. A já razím názor, že je lepší, když kluby vedou hráči, kteří něco odehráli a vidí do toho. Klub pak funguje lépe. Ale úplně nejvíc jsem se koukal na rodinu. Máme kluka pět a půl roku a čekáme druhého prcka, a to rozhodlo nejvíc. Manželka létala ze Švédska domů kvůli práci a nebylo to nic jednoduchého s jedním dítětem. A teď kdyby se to ještě mělo opakovat s dvěma dětmi, to by bylo náročnější.

Měl jste ještě jiné nabídky?
Měl jsem nabídky z extraligy i ze Švédska. Ale jak říkám, nekoukal jsem se ani moc na to, jak to bude finančně. Už mám taky nějaký věk, mám něco odehráno, něco za sebou. Ve Švédsku to bylo super, ale v tomto já nekoukám sám na sebe. Nechci už rodinu nikam tahat. To rozhodlo, jsou prostě důležitější věci.

To znamená, že v Plzni budete žít s celou rodinou?
Stoprocentně, tady budeme celá rodina. Zrovna dnes mám naplánované prohlídky nějakých bytů.

Připravujete se individuálně. Jak taková příprava vypadá?
Jsem hrozně spokojený, že si mohu dělat přípravu sám. Je nás tak pět, šest kluků. Kluci, kteří hrají v zahraničí, taky si přípravu dělají sami. Máme stejného kondičního trenéra a on nás vede. Je to dobré v tom, že není pořád stejný trénink ve skupině. Já razím to, že každý potřebuje něco jiného. Někomu se přidá v posilovně, jinému fyzička. Jinak je to stejné jako všude, první měsíc zaměřeno na fyzický fond, druhý a třetí měsíc se jde do výbušnosti a do dynamiky, do rychlosti.

Není to tedy o tom, že byste si individuálně trénoval jen, když máte chuť?
Že sedím někde v restauraci? Tak to to určitě ne. Já si dokonce myslím, že i sem to jednou v budoucnosti přijde, že si hráči budou dělat sami letní přípravy. I pro kluby to bude výhodnější finančně. Je to samozřejmě na každém hráči, musí být ten pravý profesionál, pak se sám připraví dobře. Já se od doby, co si dělám přípravu sám, cítím velmi dobře a nemám žádný zdravotní problém.

Když jste odešel do Ruska, Plzeň vyhrála titul a vy už jste u toho nebyl. Nemrzelo vás to tehdy?
Mě to hodně mrzelo, ale tenkrát nebylo jiné východisko. Klub měl dva hráče, o které byl zájem. Řešilo se dlouhou dobu, jestli půjdu já nebo Kovy. Pořád jsme na to mysleli a pamatuji si, že ani herně ten poslední měsíc nebyl ideální. Pak padla volba na mě a myslím, že to bylo dobře. Kovy je dobrý hráč, vypomohl hodně i k titulu. Ale osobně mě to hodně mrzelo, tenkrát jsem byl už doma, vypadli jsme v prvním kole s Ufou a já jsem to sledoval doma z gauče v Budějovicích. Klukům jsem to ale hodně přál.

Martin Straka byl tehdy váš spoluhráč, teď bude vaším trenérem…
To si umím představit, bude trenér, šéf. Takto to v hokeji chodí. Nevidím v tom žádný problém. Já mám před Martinem obrovský respekt. Je to člověk, co něco dokázal a já věřím, že tady potáhneme za jeden provaz a že můžeme udělat skvělý úspěch.

A jste připravený na roli lídra?
Je to hokej, samozřejmě vyhráváme všichni, prohráváme všichni. Není to jen o jednom člověku. Hrajeme jako tým. Ale těším se na to, vždycky jsem tuto roli nějak přijal, nezříkám se toho. Měl jsem tuhle roli i ve Švédsku i pár let dozadu tady v extralize. Je mi 31, nějaké zkušenosti jsem nabral a vím, jak to využít. Takže doufám, že pomůžu v těch těžkých situacích, kdy to bude potřeba.

Co koníčky, hrajete ještě golf?
Golf už hraju málo. Teď se věnuji hlavně rodině, synovi, který je hodně aktivní. Hraje v zimě hokej, jinak fotbal, chodí na golf. Já se chodím jen koukat, jinak bych se musel zbláznit. Proto jsem teď rád, že čekáme holčičku.

Kam jezdíte rád na dovolenou?
Na dovolenou? Já strašně rád jezdím domů.

Do Českých Budějovic?
Jo, to se hrozně vždycky těším. Manželka mi to strašně vyčítá, ona by ráda někam jela. Ale já jak pořád někde létám, tak se strašně těším domů. První měsíc, co jsem doma, tak jsem vždy úplně nadšený. Teď to tedy bude možná jiné, protože budeme blízko domova.

Na co se nejvíce v Plzni těšíte?
Na pivo, ale to říct nemůžu. Těším se, že budu po dlouhé době doma. Hodně se těším na hokej, který si myslím, že se za těch pět let hodně změnil a hlavně na plzeňské fanoušky. Protože, to co já jsem tady zažil, to bylo skvělé. Chodilo tenkrát hodně lidí, zápasy byly super.

FOTO: Johan Bernström/byldbyrn.se

Související články

Na kondici a rozvoji dalších předností se musí pracovat celý rok, říká Jan Snopek

Rozhovor Jan Snopek

Hokej mě baví, odpočívám až po sezóně, říká Kristián Kolář

Kristián Kolář

Chci být platným členem týmu a pomoci Plzni tam, kam patří, hlásí Vojtěch Němec

Rozhovor Vojtěch Němec

Tomáš Vlasák: Naše hra se mi líbí, šanci na semifinále určitě máme

Tomáš Vlasák

Aktuálně na webu

PRODEJNÍ STŘEDA

Další prodejní středa je tady! Tentokrát s nádechem loučení

OTEVŘENÍ HŘIŠTĚ

Proběhlo slavnostní otevření multifunkčního hřiště!

SOUSTŘEDĚNÍ

Dorost má za sebou soustředění v Třemošné

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida