V play-off CHL vyzvou indiáni švýcarské Lugano

Dnes krátce po poledni proběhl v Helsinkách los play-off Champions Hockey League, do kterého postoupili i plzeňští hokejisté. Jejich soupeřem v prvním kole vyřazovacích bojů budou hráči švýcarského vicemistra z Lugana.

Celek z města na švýcarsko-italském pomezí patří mezi tradiční švýcarské kluby a v loňském roce to dotáhl až do finále švýcarské ligy. Sedminásobný šampion tamní ligy nebude rozhodně jednoduchým sokem. „Čeká nás atraktivní soupeř, který patří mezi nejlepší týmy ve Švýcarsku. Hrál jsem ve Švýcarsku a vždy patřili k nejlepším týmům. Nečeká nás nic snadného,“ říká na adresu soupeře sportovní manažer Tomáš Vlasák.

S losem je spokojený i nejlepší plzeňský hráč v dosavadním průběhu CHL Dominik Kubalík. „Chtěl jsem soupeře ze Švýcarska, abychom nemuseli letět, což se povedlo. Švýcaři se v posledních letech hodně zvedli v mezinárodním hokeji na reprezentační úrovni a podobné to bude i u klubů,“ uvádí k losu Dominik Kubalík.

V play-off už se bude hrát systémem doma a venku. Oproti fotbalové Lize mistrů však nemají góly na ledě soupeře vyšší váhu. „Každý zápas a každý gól je důležitý, i když ne tolik jako ve fotbale. Pojedeme tam uhrát co nejlepší výsledek a nejlépe vyhrát, abychom měli dobrou pozici do domácí odvety a před domácím publikem vybojovali postup,“ hlásí odhodlaně Dominik Kubalík.

Kromě hokejového zážitku čeká na hráče i jedno z nejhezčích míst Švýcarska a možná i celé Champions Hockey League. Moc hezčích míst v rámci CHL ani navštívit nejde. Byli jsme v Norsku, ale tohle je ještě krásnější,“ přiznává Tomáš Vlasák, který dříve ve Švýcarsku působil. Dominik Kubalík dodává: „Švýcarsko je pěkná země, Lugano navíc krásné město a soupeř je atraktivní, nemohli jsme si přát víc.“

Indiáni z důvodu obsazené haly budou začínat první kolo play-off na ledě svého soupeře 4. října, na domácím ledě sehrají odvetu o týden později, v úterý 11. října.


Související články

V play-off CHL vyzvou indiáni švýcarské Lugano

CHL los

Výherce zájezdu do Norska Lukáš Havel: Na tenhle zážitek nezapomenu

Výherce

Výhra indiánů v Norsku? Jeden z největších zážitků, říká fanoušek Jan Vančura

Fanoušci

Indiáni vyrážejí do Stavangeru. Chceme uspět a vyhrát za tři body, říká asistent trenéra Čihák

CHL

Aktuálně na webu

Ohlasy ČF5

Takhle krásnou asistenci na gól mi poslal naposledy Jágr, směje se po postupu Hollweg

ČF5: PLZ - OLO 5:0

ČF5: PLZ - OLO 5:0 - Indiáni jsou po roční odmlce opět v semifinále!

ČF3: SLA – PLZ 7:3

ČF3: Junioři podruhé v sérii ztratili dvoubrankový náskok

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida