V Lize mistrů narazíme na úřadující šampiony

Skupinová fáze hokejové Ligy mistrů byla rozlosována! Plzeň se ve skupině utká s úřadujícím šampionem evropské soutěže, finalistou švýcarské ligy a slovenským mistrem.

V Kodani proběhl los hokejové Ligy mistrů, který se každoročně koná během světového šampionátu. Podruhé výrazně zajímal i fanoušky Plzně, která se po jednoleté pauze do soutěže vrací.

Škodovka šla do losu z druhého výkonnostního koše, kam se dostala díky vítězství v základní části extraligy. I tak nakonec ale dostala do skupiny velice silné soupeře!

Ze čtvrtého koše byla totiž do naší skupiny H vylosována Banská Bystrica, slovenský mistr, týmem ze třetího koše je HC Lugano, na které Plzeň narazila už při předchozím působení v Lize mistrů, a favoritem skupiny bude bez debat finský celek JYP Jyväskylä, který v poslední sezóně Ligu mistrů ovládl, když ve finále překonal švédské Växjö.

"Určitě to je hodně těžká skupina, ale i tak se budeme chtít poprat o postup," komentoval výsledek losu přímo na místě Tomáš Vlasák. "Z pohledu cestování jsme spokojení, je tam spousta finských a švédských týmů, nám to vyšlo na jeden letecký trip, takže dobrá skupina."

"Bude to každopádně dobrá konfrontace a zjištění, jak na tom vlastně v Evropě jsme. Je to mimořádně kvalitní soupeř, celkový vítěz soutěže a hodně vyspělé mužstvo," popisoval Vlasák finský tým JYP Jyväskylä, který patří znovu mezi favority celé Ligy mistrů.

To nejlepší z uplynulé sezóny:


Související články

Rozpis Ligy mistrů: Škodovka začne doma s Luganem

Rozpis Ligy mistrů

Když jde o milióny, srdce jde stranou - rozhovor s Jaroslavem Špačkem o uplynulém MS

Jaroslav Špaček

V Lize mistrů narazíme na úřadující šampiony

Los Ligy mistrů

Losování soutěže se Zpravodajem INDIÁN

SOUTĚŽ

Aktuálně na webu

Rozpis Ligy mistrů

Rozpis Ligy mistrů: Škodovka začne doma s Luganem

Biotronik Praha

Biotronik zůstává partnerem HC Škoda Plzeň i pro další sezónu

TRÉNUJ JAKO INDIÁN

Projekt Trénuj jako indián pokračuje!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida