Reprezentační dvacítka sehrála čtyři duely. Již jsem se těšil, až začne sezóna, říká David Kvasnička

Plzeň – První utkání nové sezóny na indiány stále čeká, ne tak na mladého beka Davida Kvasničku. Ten již totiž s reprezentací do dvaceti let zapsal dva zápasy proti Švýcarsku a stejný počet proti Finsku.

A osmnáctiletý hráč si vedl velmi dobře, patřil k pilířům české defenzivy a v pro obránce důležitém měřítku – statistice +/- - zapsal +2. Celkem si plzeňský hokejista na své konto připsal v dresu se lvíčkem na prsou již osmaosmdesát střetnutí, ve kterých nasázel patnáct branek a dalších třicet připravil pro své spoluhráče.

Národní tým před Turnajem čtyř ve Finsku nejprve dvakrát přivítal na svém ledě Švýcarsko. Češi oba duely zvládli při skóre 7:2. Následně se přesunuli do Finska k dvojutkání s místním výběr, zde ovšem přišly dvě těsné porážky 2:3 a 3:4.

Davide, jak byste zhodnotil dva smolné nezdary s Finskem?
Myslím, že to byly vyrovnané zápasy. V prvním duelu jsme měli i víc ze hry, ale neproměnili jsme spoustu šancí, naopak soupeř každou šanci využil. Mrzí mě, že jsme aspoň jeden zápas nevyhráli.

Jak byste porovnal jako soupeře Švýcarsko a Finsko?
Finové patří mezi hokejovou špičku, s nimi je to vždy těžké hrát. Jsou nepříjemní, hodně brusliví. Švýcaři jsou na tom také dobře, hráli nepříjemný hokej, jsou velcí a hodně důrazný.

Jak vy osobně jste se v zápasech cítil?
Proti Švýcarku to byl první zápas v sezóně, takže to nebylo ono, navíc jsem byl předtím jen dva dny na ledě. Takže jsem se necítil úplně nejlíp, ale druhý duel se to již zlepšilo a hrálo se mi lépe. S Finskem se mi moc nepovedlo první střetnutí, trenéři nám ukázali nějaké věci ze zápasu na videu, co máme změnit a druhý mač to bylo o poznání lepší a hrálo se mi dobře.

Bylo tedy příjemné nazout po náročné suché přípravě brusle?
Už jsem se těšil, až začne sezóna. Takže určitě to bylo příjemné, jen škoda, že jsme s Finskem nevyhráli alespoň jeden zápas. Ale myslím si, že jsme to odehráli slušně. Já osobně jsem měl mezi letní přípravou a ledem týden pauzu, takže jsem si odpočinout stihl.

Reprezentaci do dvaceti let nově převzal Filip Pešán. Jaký je to trenér?
Moc se mi líbí styl, který chce hrát. Je to moderní hokej, se kterým máme šanci uspět. Pan Pešán je sebevědomý, cílevědomí člověk. Také je to vidět na výsledcích Liberce. Moc se mi i líbí Aleš Pařez jako kondiční trenér, jenž nám říká spoustu zajímavých věcí.

Jak jsou vaše následující plány?
Již jsem se zapojil v Plzni do tréninků, takže již jedu standardně klubový režim. Volno již asi nebude, připravujeme se na start extraligy .

Děkuji za rozhovor a přeji mnoho úspěchů!

TOP FOTO: Juniorský hokej


Související články

Dorost má za sebou soustředění v Třemošné

SOUSTŘEDĚNÍ

HC Plzeň 1929 se opět po roce zúčastní Festivalu Sportu!

Festival Sportu!

Reprezentace do sedmnácti let se sejde v Třemošné!

Reprezentace U17

Reprezentační šestnáctka se sejde v Třemošné!

Reprezentace U16

Aktuálně na webu

Fotbalového utkání

Škodováci odehráli fotbalový duel v Liticích, zápas pro ně skončil vítězně

PRODEJNÍ STŘEDA

Michal Moravčík a David Sklenička se prodejní středou v klubovém fanshopu rozloučili s fanoušky

Nejmladší v přípravě

Nejmladší indiáni mají po vzoru A-mužstva za sebou své první tréninkové dávky na suchu!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida