Postupujeme do Champions Hockey League!

Plzeň – V úterý oslavili hráči HC Škoda Plzeň postup mezi čtyři nejlepší celky extraligy a nyní přišla další skvělá zpráva. Postupem do semifinále play-off se Plzeň kvalifikovala pro sezónu 2016/17 do hokejové ligy mistrů - Champions Hockey League!

Champions Hockey League v létě zahájí třetí sezónu a tentokrát u toho nebude chybět ani tým plzeňských indiánů, kteří se kvalifikovali díky postupu do semifinále. „Je to pro náš klub velký úspěch a máme z něj opravdu radost. Naše cesta v play-off rozhodně ještě nekončí a my budeme bojovat ze všech sil, abychom došli ještě dále, ale už nyní víme, že naše snaha v letošní sezóně bude odměněna parádní konfrontací s nejlepšími týmy Evropy a to je nejen z hlediska prestiže klubu, ale i pro diváky skvělá zpráva,“ odpověděl na radostnou novinku Martin Straka, generální manažer klubu.

Plzeňský klub se kvalifikoval mezi 48 týmů z celé Evropy. V konkurenci týmů ze Švédska, Finska, Švýcarska, Německa, Rakouska, Norska a dalších evropských zemí čeká na indiány nejprve vystoupení v tříčlenné základní skupině a následně může tým postoupit do nadstavbové části. Slavnostní losování základních skupin proběhne 3. května 2016 ve švýcarském Zürichu. Martin Straka k tomu dodává: „Přál bych si hlavně nějakého atraktivního soupeře, aby si Ligu mistrů užili i naši skvělí fandové. Osobně beru tuto ligu velmi prestižně a věřím, že k tomu fanoušci přistoupí stejně a budou nás v hojném počtu podporovat i v této soutěži. Účast v ní není samozřejmostí a měli bychom si jí proto pořádně užít a udělat Plzni dobré jméno.“

Za normálních okolností do elitní soutěže postupuje vítěz základní části, vítěz play-off a týmy vlastnící takzvanou A licenci. Vlastníci A licence, kteří jsou zároveň akcionáři CHL, mají účast jistou každý rok. Vzhledem k tomu, že mezi držitele patří i Sparta a Liberec, tedy dva letošní nejlepší celky po základní části a zároveň i účastníci semifinále, přesouvá se účast na zbývající dva členy semifinále, kterým je právě Plzeň a vítěz série Mladá Boleslav / Hradec Králové.

Podrobnosti o Champions Hockey League najdete na stránkách www.championshockeyleague.net!


Související články

Liga mistrů již zná rozdělení týmů do košů před losem základních skupin!

CHL 2018/19

V play-off CHL vyzvou indiáni švýcarské Lugano

CHL los

Výherce zájezdu do Norska Lukáš Havel: Na tenhle zážitek nezapomenu

Výherce

Výhra indiánů v Norsku? Jeden z největších zážitků, říká fanoušek Jan Vančura

Fanoušci

Aktuálně na webu

Rozpis Ligy mistrů

Rozpis Ligy mistrů: Škodovka začne doma s Luganem

Biotronik Praha

Biotronik zůstává partnerem HC Škoda Plzeň i pro další sezónu

TRÉNUJ JAKO INDIÁN

Projekt Trénuj jako indián pokračuje!

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Imperial SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida