Postupujeme do Champions Hockey League!

Plzeň – V úterý oslavili hráči HC Škoda Plzeň postup mezi čtyři nejlepší celky extraligy a nyní přišla další skvělá zpráva. Postupem do semifinále play-off se Plzeň kvalifikovala pro sezónu 2016/17 do hokejové ligy mistrů - Champions Hockey League!

Champions Hockey League v létě zahájí třetí sezónu a tentokrát u toho nebude chybět ani tým plzeňských indiánů, kteří se kvalifikovali díky postupu do semifinále. „Je to pro náš klub velký úspěch a máme z něj opravdu radost. Naše cesta v play-off rozhodně ještě nekončí a my budeme bojovat ze všech sil, abychom došli ještě dále, ale už nyní víme, že naše snaha v letošní sezóně bude odměněna parádní konfrontací s nejlepšími týmy Evropy a to je nejen z hlediska prestiže klubu, ale i pro diváky skvělá zpráva,“ odpověděl na radostnou novinku Martin Straka, generální manažer klubu.

Plzeňský klub se kvalifikoval mezi 48 týmů z celé Evropy. V konkurenci týmů ze Švédska, Finska, Švýcarska, Německa, Rakouska, Norska a dalších evropských zemí čeká na indiány nejprve vystoupení v tříčlenné základní skupině a následně může tým postoupit do nadstavbové části. Slavnostní losování základních skupin proběhne 3. května 2016 ve švýcarském Zürichu. Martin Straka k tomu dodává: „Přál bych si hlavně nějakého atraktivního soupeře, aby si Ligu mistrů užili i naši skvělí fandové. Osobně beru tuto ligu velmi prestižně a věřím, že k tomu fanoušci přistoupí stejně a budou nás v hojném počtu podporovat i v této soutěži. Účast v ní není samozřejmostí a měli bychom si jí proto pořádně užít a udělat Plzni dobré jméno.“

Za normálních okolností do elitní soutěže postupuje vítěz základní části, vítěz play-off a týmy vlastnící takzvanou A licenci. Vlastníci A licence, kteří jsou zároveň akcionáři CHL, mají účast jistou každý rok. Vzhledem k tomu, že mezi držitele patří i Sparta a Liberec, tedy dva letošní nejlepší celky po základní části a zároveň i účastníci semifinále, přesouvá se účast na zbývající dva členy semifinále, kterým je právě Plzeň a vítěz série Mladá Boleslav / Hradec Králové.

Podrobnosti o Champions Hockey League najdete na stránkách www.championshockeyleague.net!


Související články

V play-off CHL vyzvou indiáni švýcarské Lugano

Champions hockey league

Výherce zájezdu do Norska Lukáš Havel: Na tenhle zážitek nezapomenu

Champions hockey league

Výhra indiánů v Norsku? Jeden z největších zážitků, říká fanoušek Jan Vančura

Champions hockey league

Indiáni vyrážejí do Stavangeru. Chceme uspět a vyhrát za tři body, říká asistent trenéra Čihák

Champions hockey league

Aktuálně na webu

Tisková zpráva

Týden hokeje nalákal v Plzni desítky dětí! Na led s nimi vyjel i Dominik Kubalík

Tisková zpráva

Ella Gulašová je na světě!

Rozhovor

Bude to zážitek zahrát si proti bráchovi, těší se Kubalík

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída
Vyhraj Rapida Hra generali puk