Nick Jones: Martina Straku jsem jako malý obdivoval

Nick Jones, americký rodák, který loňskou sezónu strávil v norské nejvyšší soutěži, se už připravuje společně s indiány na ledě na nadcházející ročník Tipsport extraligy. Statný obránce přichází přitvrdit muziku do defenzivy Plzně a přiznává, že persona Martina Straky hrála roli při jeho rozhodování o změně angažmá. Více v našem rozhovoru.

Nicku, co rozhodlo, že jste svou hokejovou adresu přesunul do České republiky?
Loňskou sezónu, kterou jsem strávil v Norsku, jsem si ohromně užil nejen proto, že se jednalo o moji první zkušenost na druhé straně oceánu. Takže jsem ani neuvažoval, že bych se vrátil nazpátek, proto jsem se chtěl posunout do lepší soutěže, abych mohl na sobě pracovat. A vybral jsem si Česko.

A proč právě Plzeň?
Plzeň byla jedním z týmů, které se o mně ucházely. Konzultoval jsem tuhle možnost s lidmi, kteří místní hokej znají. Mluvil jsem například s Mílou Čermákem, který mě trénoval ještě na univerzitě v Pittsburghu. Hrával tu jako malý, takže zná tuhle oblast, protože sám pochází z Berouna, takže ten mi o Plzni hodně říkal. A pak jsem se také radil s Karlem Slavatou, se kterým jsem hrával minulý rok ve Stjernenu. A slyšel jsem o klubu jen dobré.

Hrál roli ve vašem rozhodování i jméno Martin Straka?
Lhal bych, kdybych to popřel. Je to sice klišé, ale když se ozvala Plzeň a s ní i hráč, na kterého jsem se koukal, jak válel za Pittsburgh a jako malý ho obdivoval, ohromně mě to z jeho strany potěšilo. Že mě chce do svého klubu a že ve mně věří.

Jaké to bude si zvykat na nové prostředí?
Vždycky je to takové krátké období, kdy si musíte zvykat na nové lidi, novou arénu, nové město i nový jazyk. Je to většinou otázka jednohou, maximálně dvou týdnů, než všechno poznáte a cítíte se pohodlně. Naštěstí máme před sebou dostatek času, než začne ostrá sezóna, takže to určitě všechno v pohodě zvládnu.

Jaké jsou vaše aktuální pocity z Plzně? Máte za sebou už začátek na ledě.
Zatím se mi tu ohromně líbí, všechno na mě působí skvěle. Jsem moc rád, že už jsme zpátky na ledě po létě, když jsme hlavně posilovali a nabírali sílu. Po čtyřech měsících je zkrátka úžasné, když můžete nazout brusle, vjet na led, začít si osahávat výstroj a i si vystřelit pár puků.

Připravoval jste se individuálně. Prozradíte kde?
Určitě. Trénoval jsem v Pittsburghu ve speciální posilovně, kterou vede člověk, který má na starosti fyzickou přípravu pro místní hokejový klub, takže ví, co hráči potřebují. Trénovali jsme ve skupině a mimo profesionálních hokejistů tam s námi byli i hráči amerického fotbalu nebo wrestleři.

Už máte nějakou českou slovní výbavu?
Kluci mě už naučili „pivo“, „prosím“, „dobrý den“ a „díky“. Takový ten základ, abych dokázal pozdravit a byl slušný třeba v restauraci.

Ochutnal už jste plzeňské pivo?
Ochutnával jsem ho společně s dalšími, když jsem minulou sobotu byl na výletě v Horšovském Týně. Ale třeba na prohlídku Plzeňského pivovaru se teprve ještě chystám.


Související články

Matyáš Kantner #53: S Petrem Kodýtkem hrajeme v lajně již od druhé třídy

Matyáš Kantner #53

Nesmíme žít z dosavadního úspěchu, pak můžeme dojít daleko, věří trenér Čihák

Rozhovor Ladislav Čihák

V áčku si užívám každý zápas, říká Jakub Pour

Rozhovor Pour

Díky jistotě play-off je v týmu skvělá nálada, hlásí spokojeně Indrák

Rozhovor Miroslav Indrák

Aktuálně na webu

Pozvánka na zápasy mládežníků

Junioři jdou po dlouhé době na věc, starší a mladší dorost hraje venku!

Matyáš Kantner #53

Matyáš Kantner #53: S Petrem Kodýtkem hrajeme v lajně již od druhé třídy

Rozhovor Ladislav Čihák

Nesmíme žít z dosavadního úspěchu, pak můžeme dojít daleko, věří trenér Čihák

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida