Dvacítka dvakrát skolila Švýcarsko. Zvládli jsme to fyzicky i psychicky, říká Petr Kodýtek

Plzeň - Na startu nové sezóny reprezentační dvacítka dvakrát vyzrála na Švýcary, když v Brně tento výběr porazila 4:1 a 3:1.

Na akci nechyběli ani dva úřadující mistři juniorů z Plzně. Bezchybně ve dvojutkání zahrál obránce a asistent kapitána David Kvasnička, který si navíc do statistik +/- zapsal hodnotu +2, vepředu zase asistenci přidal Petr Kodýtek. Mezi náhradníky navíc figuroval i Matěj Chalupa.

Reprezentační výběr na akci ihned navazuje další, o víkendu se vydává do Finska, kde taktéž dvakrát poměří síly s tamním výběrem. Na sever Evropy již ale brzy devatenáctiletý útočník neodcestuje. "Do Finska jsem pozvánku nedostal. Trošku mě to mrzí, ale na druhou stranu budu mít zase o nějaký ten den volna navíc, za což jsem také rád," říká.

A jak se dravý forvard, který v loňské sezóně zapsal za A-tým indiánů čtyřiadvacet startů a další tři v play-off, otáčí za zápasy se Švýcary, které byly pro dvacítku prvními v nové sezóně? "První střetnutí jsme zvládli jak psychicky, tak fyzicky. Již před utkáním jsme si s klukama říkali, že budou hrát tvrdě a lítat po ledě jak splašení, ale na druhou stranu jsme byli vyhecovaní, snažili jsme se držet toho, co nám říkal trenér a vše jsme nakonec zvládli. Samozřejmě, že tam byla spousta chyb, ovšem to si myslím, že je normální." Tento duel skončil 4:1 pro český výběr a Petr Kodýtek asistoval hned u první branky Micháče ve druhé minutě.

Druhé měření sil bylo napínavé doslova do poslední půlminutky, když v čase 59:37 naše reprezentace stvrdila vítězství 3:1 střelou do opuštěné klece Švýcarů. "Tento zápas již nebyl v takovém tempu jako první. Ale za to byl o dost těžší. Soupeř přidal více na napadání a tlačení se do brány, bylo tam i dost vyloučení z naší strany a tím jsme je pustili do hry. Nakonec rozhodly dva góly v oslabení a bojovnost až do konce utkání," popisuje.

Útočník indiánů je tak nyní ze srazu zpět v Plzni a jak sám říká, na programu je nyní hlavně odpočinek. "Ve čtvrtek jsem se vrátil z Brna okolo půlnoci, takže jsem rovnou zalehl do postele. Jinak nyní budu hlavně odpočívat a připravovat se na fyzické testy, které máme s Plzní na fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Takže to bude spíše takový aktivní odpočinek," usmívá se.

Mladíci ze západu Čech naskočili na led dříve, než parťáci z týmu, navíc ihned do zápasu proti silným Švýcarům. "Na jednu stranu jsem měl trochu strach, jak to celé zvládnu, nebyl jsem dlouho na ledě, cesta do Brna také není zrovna krátká... Takže obavy jsem trochu měl, ovšem jak jsem vstoupil mezi mantinely, tak to ze mě spadlo a bylo to tak nějak v pohodě. Na druhou stranu jsem se těšil na kluky, máme dobrou partu," vysvětluje autor loňských tří extraligových tref a stejného počtu finálních přihrávek.

Do již zmiňované party samozřejmě patří spoluhráč z Plzně David Kvasnička. "S Kvasňou jsme v podstatě každý kemp spolu na pokoji, jsme velcí kamarádi a hodně si rozumíme. Ne, že bych si s někým v týmu nerozuměl, ale k němu mám asi nejblíže," uzavírá hráč, který od reprezentační šestnáctky posbíral již šestadevadesát startů za národní tým, ve kterém zapsal již sedmatřicet bodů (15+22).

TOP FOTO: Juniorský hokej


Související články

Junioři jdou po dlouhé době na věc, starší a mladší dorost hraje venku!

Pozvánka na zápasy mládežníků

Stříbrný David Kvasnička z Turnaje pěti: Jsme dobrá parta!

Kvasnička v U19

Reprezentační sedmnáctka na turnaji pěti pouze jednou nebodovala, pomohli i indiáni!

Reprezentace U17

Reprezentační devatenáctka vybojovala i s indiány cenné stříbro na Turnaji pěti!

Reprezentace U19

Aktuálně na webu

Pozvánka na zápasy mládežníků

Junioři jdou po dlouhé době na věc, starší a mladší dorost hraje venku!

Matyáš Kantner #53

Matyáš Kantner #53: S Petrem Kodýtkem hrajeme v lajně již od druhé třídy

Rozhovor Ladislav Čihák

Nesmíme žít z dosavadního úspěchu, pak můžeme dojít daleko, věří trenér Čihák

Partneři HC Škoda Plzeň

ŠKODA TRANSPORTATION a.s.
ŠKODA JS a.s. InterCora, spol. s r. o. BIOTRONIK Apex SBS IVA, s.r.o Interobal k.s.
WSM Střída ASTRO KOVO PLZEŇ, s.r.o.
Vyhraj Rapida